Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chatka

chatka

gniazdo piżmaka zbudowane wśród trzcin i szuwarów z twarde] roślinności wodnej.

Chatka jest typowym gniazdem piżmaka, które zazwyczaj znajduje się wśród trzcin i szuwarów. Jest to rodzaj twardej roślinności wodnej, która jest idealnym miejscem do budowy gniazda. Chatka składa się z kilku warstw, które są ułożone wokół środka. Pierwsza warstwa składa się z gałęzi i liści, które są układane wokół środka. Druga warstwa składa się z mchu i trawy, które są układane na pierwszej warstwie. Trzecia warstwa składa się z piasku i mułu, które są układane na drugiej warstwie. Ostatnia warstwa składa się z piasku i mułu, które są układane na trzeciej warstwie. Wszystkie te elementy tworzą solidną strukturę, która chroni piżmaka przed drapieżnikami i pozwala mu przebywać w bezpiecznym miejscu.

Chatka jest również ważnym elementem ekosystemu, ponieważ stanowi schronienie dla innych gatunków ptaków i zwierząt wodnych. Może również być miejscem lęgowym dla innych gatunków ptaków, takich jak perkozy czy łabędzie. Chatki mogą również stanowić schronienie dla innych gatunków ryb i owadów wodnych.

Chatki są ważne dla łowiectwa, ponieważ pozwalają myśliwym obserwować piżmaki podczas polowań. Mogą one również być użyte do monitorowania populacji piżmaka oraz do badania ich zachowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chatka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

celownik

zestaw służący do celowania. Celownik może być otwarty lub optyczny; otwarty składa się: na lufie broni kulowej z muszki i szczerbinki, na lufie broni śrutowej tylko z muszki (przy (...)

comber

część lędźwiowa grzbietu dziczyzny, np. samy, dzika, zająca.

chałupa

legowisko zająca w śniegu.

chody psa

sposób poruszania się psa myśliwskiego podczas pracy w terenie.

ciche pędzenie

naganianie zwierzyny przy pomocy 2-4 naganiaczy cicho przechodzących przez miot. Stosowane podczas polowań na samy i jelenie (zwierzyna powoli opuszcza miot).

cięty pies, cięty pies, ostry

cecha psa myśliwskiego: zajadły w stosunku do drapieżników.

czółenko

część łącząca lufę z kolbą w myśliwskiej broni łamanej

conductus ferinae

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku odwożenia ubitej zwierzyny, poszukiwaniu postrzałków oraz wożeniu namiotów książęcych podczas polowania.

ciąg

1) nazwa gwintu w gwintowanej broni myśliwskiej;
2) przelot dzikich kaczek lub gęsi wieczorem na żerowiska i rano na wodę, wykorzystywane przez myśliwych na polowaniu.

czapla siwa, czapla siwa (Ardca cincrea L.)

ptak z rodziny czapli o długiej szyi, którą charakterystycznie wygina w locie. Wierzch ciała popielaty, spód biały, lotki dłoni czarne. Długość 90 cm, rozpiętość skrzydeł 160-170 cm. (...)