Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chatka

chatka

gniazdo piżmaka zbudowane wśród trzcin i szuwarów z twarde] roślinności wodnej.

Chatka jest typowym gniazdem piżmaka, które zazwyczaj znajduje się wśród trzcin i szuwarów. Jest to rodzaj twardej roślinności wodnej, która jest idealnym miejscem do budowy gniazda. Chatka składa się z kilku warstw, które są ułożone wokół środka. Pierwsza warstwa składa się z gałęzi i liści, które są układane wokół środka. Druga warstwa składa się z mchu i trawy, które są układane na pierwszej warstwie. Trzecia warstwa składa się z piasku i mułu, które są układane na drugiej warstwie. Ostatnia warstwa składa się z piasku i mułu, które są układane na trzeciej warstwie. Wszystkie te elementy tworzą solidną strukturę, która chroni piżmaka przed drapieżnikami i pozwala mu przebywać w bezpiecznym miejscu.

Chatka jest również ważnym elementem ekosystemu, ponieważ stanowi schronienie dla innych gatunków ptaków i zwierząt wodnych. Może również być miejscem lęgowym dla innych gatunków ptaków, takich jak perkozy czy łabędzie. Chatki mogą również stanowić schronienie dla innych gatunków ryb i owadów wodnych.

Chatki są ważne dla łowiectwa, ponieważ pozwalają myśliwym obserwować piżmaki podczas polowań. Mogą one również być użyte do monitorowania populacji piżmaka oraz do badania ich zachowań.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chatka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cofny

wyżeł dający się łatwo odwołać.

czochrać się

o jeleniach i dzikach: wycierać się o drzewa.

ciężary łowieckie

w dawnej Polsce świadczenia ponoszone przez ogół ludności na rzecz księcia w związku z posiadaniem przez niego monopolu łowieckiego (regale łowieckie). Część tych świadczeń płacono w (...)

czyścić

inaczej trzebić.

chwost

ogon muflona.

chałupa

legowisko zająca w śniegu.

czemchanie

wycieranie przez jeleniowate poroża ze scypulu (o drzewa lub krzewy).

chwatny

inaczej bierny.

ciągi słonek

wiosenne loty tokowe słonek odbywane wieczorem po zachodzie słońca, rzadziej o świcie.

czujny

o ostrożnej zwierzynie.