Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: czysty ptak

czysty ptak

dzielny, doświadczony, dobrze ułożony ptak łowczy.

Czysty ptak to określenie używane w łowiectwie, aby opisać doświadczonego i dobrze ułożonego ptaka łowczego. Jest to termin stosowany w odniesieniu do psów, które są w stanie wykonywać swoje zadania bez nadzoru lub instrukcji. Ptaki te są zazwyczaj bardzo dobrze wyszkolone i mają duże doświadczenie w polowaniu.

Ptaki te są zazwyczaj bardzo silne i zwinne, co pozwala im skutecznie polować na różne rodzaje zwierząt. Są one również bardzo inteligentne i potrafią dostosować się do różnych sytuacji. Czyste ptaki są również bardzo odporne na warunki pogodowe i mogą pracować nawet w trudnych warunkach.

Czyste ptaki są również bardzo lojalne wobec swoich właścicieli i potrafią pracować z nimi przez długi czas bez problemu. Są one również bardzo skuteczne w polowaniu na różne rodzaje zwierzyny, a ich umiejętności szybko się rozwijają. Ptaki te są czasami uważane za jedne z najlepszych psów myśliwskich, ponieważ są one tak samo skuteczne jak inne psy myśliwskie, ale mają mniejsze potrzeby opieki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj czysty ptak w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czuszykanie

jeden z głosów wydawanych przez koguta cietrzewia podczas tokowania.

chata

gniazdo bobra zbudowane z gałęzi.

chruściel derkacz

inaczej derkacz.

czapla siwa, czapla siwa (Ardca cincrea L.)

ptak z rodziny czapli o długiej szyi, którą charakterystycznie wygina w locie. Wierzch ciała popielaty, spód biały, lotki dłoni czarne. Długość 90 cm, rozpiętość skrzydeł 160-170 cm. (...)

cuch

węch psa myśliwskiego.

celownik

zestaw służący do celowania. Celownik może być otwarty lub optyczny; otwarty składa się: na lufie broni kulowej z muszki i szczerbinki, na lufie broni śrutowej tylko z muszki (przy (...)

cel

punkt, do którego mierzy się i strzela.

czatownia

obudowane naziemne stanowisko myśliwskie przeznaczone głównie do polowania na wilki i lisy przy przynęcie.

caniductores, caniductores, psiarze

służebnicy książęcy, którzy wodzili psy myśliwskie.

chłyst

młody jeleń (byczek) przebywający w okresie rykowiska w pobliżu chmary, odpędzany przez stadnego byka.