Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chwytacz

chwytacz

osoba wybierająca zwierzynę z sieci podczas odłowów.

Chwytacz to osoba, która wykonuje bardzo ważną pracę w łowiectwie. Jego zadaniem jest wybieranie zwierzyny z sieci podczas odłowów. Odłowy są często stosowane do monitorowania populacji dzikich zwierząt, a chwytacz jest ważnym elementem tego procesu. Chwytacz musi być dobrze wyszkolony i mieć doświadczenie w pracy z dzikimi zwierzętami. Musi również posiadać umiejętności praktyczne, takie jak umiejętność używania sprzętu łowieckiego i wiedza na temat odłowów.

Chwytacz musi również być odpowiednio przygotowany do pracy w trudnych warunkach. Musi mieć odpowiedni strój i sprzęt, aby móc skutecznie wykonywać swoje obowiązki. Musi również być gotowy na nagłe sytuacje, takie jak ataki dzikich zwierząt lub inne niespodziewane okoliczności.

Chwytacze są bardzo ważnymi członkami społeczności łowieckich. Ich praca jest niezbędna do monitorowania populacji dzikich zwierząt i utrzymania ich liczebności na odpowiednim poziomie. Dlatego ważne jest, aby chwytacze byli dobrze wyszkoleni i mieli odpowiednie umiejętności, aby mogli skutecznie wykonywać swoje obowiązki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chwytacz w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

chycać

o zającu i samie: poruszać się wolnymi skokami.

czemchanie

wycieranie przez jeleniowate poroża ze scypulu (o drzewa lub krzewy).

cielę

młody żubr, łoś, jeleń i daniel (w pierwszym roku życia).

chłyst

młody jeleń (byczek) przebywający w okresie rykowiska w pobliżu chmary, odpędzany przez stadnego byka.

czaple, czaple (Ardeidae)

rodzina ptaków z rzędu brodzących. Mają długi dziób (ostro zakończony), szyję, skok i palce długie. Dobrze chodzą i pływają. W locie charakterystycznie wyginają szyję w kształcie (...)

ciecieruk

gwarowe, młody cietrzew kogut.

cuch

węch psa myśliwskiego.

chwytacz

osoba wybierająca zwierzynę z sieci podczas odłowów.

ciekanie się

inaczej cieczka.

ciota

stara łania.