Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: cofny

cofny

wyżeł dający się łatwo odwołać.

Cofny to określenie wyżła, który jest łatwy do odwołania. Oznacza to, że wyżeł jest bardzo posłuszny i szybko reaguje na polecenia swojego właściciela. Jest to szczególnie ważne w przypadku psów myśliwskich, ponieważ muszą one być w stanie szybko i skutecznie reagować na polecenia swojego właściciela. Cofny wyżeł jest zazwyczaj bardzo łatwy do nauczenia i szybko się uczy nowych komend.

Cofny wyżeł jest również bardzo przydatny podczas polowań, ponieważ może on być łatwo odwołany z polowania, gdy zostanie zauważony przez ofiarę lub innego drapieżnika. To pozwala myśliwemu uniknąć sytuacji, w której pies może zostać zraniony lub nawet zabity przez ofiarę lub innego drapieżnika.

Cofny wyżeł jest również bardzo przydatny podczas treningu psów myśliwskich. Jest to szczególnie ważne dla tych psów, które mają trudności z posłuszeństwem lub nie reagują na polecenia swojego właściciela. Dzięki temu, że pies jest łatwy do odwołania, można go szybko i skutecznie nauczyć nowych komend i umiejętności.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj cofny w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

ciągi słonek

wiosenne loty tokowe słonek odbywane wieczorem po zachodzie słońca, rzadziej o świcie.

chorągwie

inaczej flagi.

czochrać się

o jeleniach i dzikach: wycierać się o drzewa.

czas ochronny

okres, w którym na mocy ustawy nie wolno polować na dany gatunek zwierzyny łownej; przeważnie obejmuje on czas rozrodu i wychowywania młodych.

chwost

ogon muflona.

celownik

zestaw służący do celowania. Celownik może być otwarty lub optyczny; otwarty składa się: na lufie broni kulowej z muszki i szczerbinki, na lufie broni śrutowej tylko z muszki (przy (...)

celowanie

zgrywanie w jedną linię oka, celownika i celu.

choroba motylicza, choroba motylicza, motylica

choroba wywoływana przez przywry. Najczęstsza, to motylica wątrobowa (fasciola hepatica). Posiada bardzo skomplikowany cykl rozwojowy z błotniarką moczarową jako żywicielem pośrednim. (...)

czarna stopa

teren pozbawiony pokrywy śnieżnej: polowanie na czarnej stopie odbywa się na obszarze, gdzie brak śniegu.

ciecier

gwarowe, cietrzew kogut.