Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: comber

comber

część lędźwiowa grzbietu dziczyzny, np. samy, dzika, zająca.

Comber to część lędźwiowa grzbietu dziczyzny, która znajduje się między łopatkami a ogonem. Jest to miejsce szczególnie istotne dla myśliwych, gdyż zawiera najwięcej mięsa. Comber składa się z dwóch części: górnej i dolnej. Górna część combera zawiera miękki tłuszcz i delikatne mięso, które jest bardzo smaczne. Dolna część combera natomiast składa się z twardszej skóry i tkanki łącznej, co sprawia, że jest bardziej odporna na uszkodzenia.

Mięso z combera jest cenione przez myśliwych ze względu na swoją wyjątkową jakość oraz bogactwo smaku. Dodatkowo posiada ono wysoką wartość odżywczą. Ponadto w tym obszarze również gromadzi się znacząca ilość tłuszczu, który może być wykorzystywany do przygotowywania potraw bądź do smarowania narzędzi myśliwskich.

W związku z powyższym comber jest ważnym obszarem łowieckim, gdzie koncentruje się wysiłek myśliwych podczas obróbki dziczyzny. Dzięki swojej wyjątkowej jakości mięsa oraz pożądanej zawartości tłuszczu stanowi istotny element przygotowywania potraw łownych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj comber w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

chłodzić się

o zwierzynie: kąpać się w babrzysku.

Cesarskie Towarzystwo Prawidłowego Myślistwa, Cesarskie Towarzystwo Prawidłowego Myślistwa (oddział warszawski)

ideowa organizacja łowiecka powstała w kwietniu 1889 r. w Warszawie (zob. historia łowiectwa w Polsce oraz (...)

czterodwudziestak

jeleń byk noszący poroże posiadające po dwanaście odnóg na każdej tyce (cz. regularny) lub na jednej z tyk (cz. nieregularny).

ciąg

1) nazwa gwintu w gwintowanej broni myśliwskiej;
2) przelot dzikich kaczek lub gęsi wieczorem na żerowiska i rano na wodę, wykorzystywane przez myśliwych na polowaniu.

cięty pies, cięty pies, ostry

cecha psa myśliwskiego: zajadły w stosunku do drapieżników.

ciche pędzenie

naganianie zwierzyny przy pomocy 2-4 naganiaczy cicho przechodzących przez miot. Stosowane podczas polowań na samy i jelenie (zwierzyna powoli opuszcza miot).

cietrzew, cietrzew (Lyrurus Tetrix L.)

ptak wielkości kury domowej z rzędu kuraków. Samiec (kogut) czarny z metalicznym połyskiem i ogonem w kształcie lity, samica (cieciorki) szarobrązowa; na skrzydłach mają białe pręgi. (...)

conductus ferinae

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku odwożenia ubitej zwierzyny, poszukiwaniu postrzałków oraz wożeniu namiotów książęcych podczas polowania.

ćwik

doświadczony, wyćwiczony ptak łowczy.

cielę

młody żubr, łoś, jeleń i daniel (w pierwszym roku życia).