Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: comber

comber

część lędźwiowa grzbietu dziczyzny, np. samy, dzika, zająca.

Comber to część lędźwiowa grzbietu dziczyzny, która znajduje się między łopatkami a ogonem. Jest to część ciała, która jest szczególnie ważna dla myśliwych, ponieważ jest to miejsce, w którym można znaleźć największą ilość mięsa. Comber jest szczególnie ważny dla samych, ponieważ jest to miejsce, w którym znajduje się największa ilość tłuszczu i mięsa.

Comber składa się z dwóch części: górnej i dolnej. Górna część combera składa się z miękkiego tłuszczu i mięsa, które są bardzo smaczne i delikatne. Dolna część combera składa się z twardszej skóry i tkanki łącznej, która jest bardziej odporna na uszkodzenia.

Comber jest bardzo ważny dla myśliwych, ponieważ jest to miejsce, w którym można znaleźć największą ilość mięsa. Mięso z combera jest bardzo smaczne i delikatne, a także bogate w wartości odżywcze. Comber jest również ważny dla myśliwych, ponieważ jest to miejsce, w którym można znaleźć największą ilość tłuszczu. Tłuszcz ten może być używany do przygotowania potraw lub do smarowania narzędzi myśliwskich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj comber w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czerń

ptaki należące do rodziny kulkowatych.

conductus ferinae

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku odwożenia ubitej zwierzyny, poszukiwaniu postrzałków oraz wożeniu namiotów książęcych podczas polowania.

ciągi słonek

wiosenne loty tokowe słonek odbywane wieczorem po zachodzie słońca, rzadziej o świcie.

caniductores, caniductores, psiarze

służebnicy książęcy, którzy wodzili psy myśliwskie.

cap

samiec kozicy.

czyszczenie broni

bardzo ważny zabieg, polegający na usunięciu z przewodów luf bardzo szkodliwych osadów po strzale oraz wody i kurzu z zewnętrznej strony broni po polowaniu. Po wyczyszczeniu specjalnymi (...)

chłodzić się

o zwierzynie: kąpać się w babrzysku.

cielna

o żubrzycy, łoszy, łani: nosząca płód.

czernica, czernica (Aythya fuligula L.)

gatunek z rodziny kaczek należący do grążyc, Kaczor (w szacie godowej) czarny z białym brzuchem i lusterkami, na głowie ma zwisający czub z długich, wąskich piórek; kaczka (...)

chatka

gniazdo piżmaka zbudowane wśród trzcin i szuwarów z twarde] roślinności wodnej.