Definicja hasła: comber
- comber
część lędźwiowa grzbietu dziczyzny, np. samy, dzika, zająca.
Comber to część lędźwiowa grzbietu dziczyzny, która znajduje się między łopatkami a ogonem. Jest to miejsce szczególnie istotne dla myśliwych, gdyż zawiera najwięcej mięsa. Comber składa się z dwóch części: górnej i dolnej. Górna część combera zawiera miękki tłuszcz i delikatne mięso, które jest bardzo smaczne. Dolna część combera natomiast składa się z twardszej skóry i tkanki łącznej, co sprawia, że jest bardziej odporna na uszkodzenia.
Mięso z combera jest cenione przez myśliwych ze względu na swoją wyjątkową jakość oraz bogactwo smaku. Dodatkowo posiada ono wysoką wartość odżywczą. Ponadto w tym obszarze również gromadzi się znacząca ilość tłuszczu, który może być wykorzystywany do przygotowywania potraw bądź do smarowania narzędzi myśliwskich.
W związku z powyższym comber jest ważnym obszarem łowieckim, gdzie koncentruje się wysiłek myśliwych podczas obróbki dziczyzny. Dzięki swojej wyjątkowej jakości mięsa oraz pożądanej zawartości tłuszczu stanowi istotny element przygotowywania potraw łownych.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj comber w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę C
- czółenko
część łącząca lufę z kolbą w myśliwskiej broni łamanej
- czernica, czernica (Aythya fuligula L.)
gatunek z rodziny kaczek należący do grążyc, Kaczor (w szacie godowej) czarny z białym brzuchem i lusterkami, na głowie ma zwisający czub z długich, wąskich piórek; kaczka (...)
- chłodzić się
o zwierzynie: kąpać się w babrzysku.
- charkot
głos wydawany przez wilka goniącego zwierzynę.
- chruściel derkacz
inaczej derkacz.
- cyraneczka, cyraneczka (Anas crecca L.)
najmniejsza z krajowych kaczek należąca do kaczek właściwych (pływających). Kaczor cyraneczki (w szacie godowej) pięknie ubarwiony z zielonogranatowym lusterkiem, kaczka szarobrązowa. (...)
- czerta
dawny sposób polowania na dziki. Polegał na otaczaniu bogatego w dziki kompleksu leśnego przez 800 do 1000 naganiaczy. Otaczali oni koliście linię złożoną z dwunastu myśliwych. Przed (...)
- cap
samiec kozicy.
- ciągnąć
1) o ptakach wędrownych lecących wiosną na północ a w jesieni na południe;
2) o słonkach w czasie lotu tokowego.
- chrostówka
używana dawniej, zwłaszcza na polowaniach z chartami, mała, ale bardzo donośna trąbka myśliwska.