Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ciche pędzenie

ciche pędzenie

naganianie zwierzyny przy pomocy 2-4 naganiaczy cicho przechodzących przez miot. Stosowane podczas polowań na samy i jelenie (zwierzyna powoli opuszcza miot).

Ciche pędzenie jest techniką polowania, która polega na naganianiu zwierzyny przy pomocy dwóch lub czterech naganiaczy. Naganiacze są wyposażeni w specjalne odzieży, która ma na celu zminimalizowanie hałasu i ruchu, aby zwierzyna nie była spłoszona. Naganiacze powoli przechodzą przez miot, aby zwierzyna powoli opuszczała miot. Technika ta jest stosowana podczas polowań na samy i jelenie.

Ciche pędzenie wymaga od naganiaczy dużej precyzji i cierpliwości. Muszą oni być w stanie skutecznie naganiać zwierzynę bez spłoszenia jej. Muszą również uważać, aby nie wchodzić na drogę strzelca, który czeka na odpowiedni moment, aby oddać strzał. Naganiacze muszą również uważać, aby nie spłoszyć innych zwierząt w okolicy.

Ciche pędzenie jest trudną techniką polowania, ale może być bardzo skuteczną metodą pozyskiwania zwierzyny. Jeśli naganiacze są dobrze przeszkoleni i mają odpowiednie umiejętności, mogą skutecznie naganiać zwierzynę bez spłoszenia jej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ciche pędzenie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czterodwudziestak

jeleń byk noszący poroże posiadające po dwanaście odnóg na każdej tyce (cz. regularny) lub na jednej z tyk (cz. nieregularny).

cukrować

o psach gończych: podczas gonienia wydawać głos przyjemny dla ucha myśliwego.

Conseil International de la Chasse

międzynarodowa organizacja łowiecka z siedzibą w Paryżu.

chycać

o zającu i samie: poruszać się wolnymi skokami.

celowanie

zgrywanie w jedną linię oka, celownika i celu.

czas łojny

okres przed rują, gdy samce wykazują najlepszą kondycję fizyczną.

charkot

głos wydawany przez wilka goniącego zwierzynę.

chustka

inaczej fartuszek.

czemchanie

wycieranie przez jeleniowate poroża ze scypulu (o drzewa lub krzewy).

czyścić

inaczej trzebić.