Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ciche pędzenie

ciche pędzenie

naganianie zwierzyny przy pomocy 2-4 naganiaczy cicho przechodzących przez miot. Stosowane podczas polowań na samy i jelenie (zwierzyna powoli opuszcza miot).

Ciche pędzenie jest techniką polowania, która polega na naganianiu zwierzyny przy pomocy dwóch lub czterech naganiaczy. Naganiacze są wyposażeni w specjalne odzieży, która ma na celu zminimalizowanie hałasu i ruchu, aby zwierzyna nie była spłoszona. Naganiacze powoli przechodzą przez miot, aby zwierzyna powoli opuszczała miot. Technika ta jest stosowana podczas polowań na samy i jelenie.

Ciche pędzenie wymaga od naganiaczy dużej precyzji i cierpliwości. Muszą oni być w stanie skutecznie naganiać zwierzynę bez spłoszenia jej. Muszą również uważać, aby nie wchodzić na drogę strzelca, który czeka na odpowiedni moment, aby oddać strzał. Naganiacze muszą również uważać, aby nie spłoszyć innych zwierząt w okolicy.

Ciche pędzenie jest trudną techniką polowania, ale może być bardzo skuteczną metodą pozyskiwania zwierzyny. Jeśli naganiacze są dobrze przeszkoleni i mają odpowiednie umiejętności, mogą skutecznie naganiać zwierzynę bez spłoszenia jej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ciche pędzenie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

ciota

stara łania.

czerń

ptaki należące do rodziny kulkowatych.

ćwik

doświadczony, wyćwiczony ptak łowczy.

cień

inaczej bałwan.

ciężary łowieckie

w dawnej Polsce świadczenia ponoszone przez ogół ludności na rzecz księcia w związku z posiadaniem przez niego monopolu łowieckiego (regale łowieckie). Część tych świadczeń płacono w (...)

czółenko

część łącząca lufę z kolbą w myśliwskiej broni łamanej

cewki

kończyny sarny

ciąg

1) nazwa gwintu w gwintowanej broni myśliwskiej;
2) przelot dzikich kaczek lub gęsi wieczorem na żerowiska i rano na wodę, wykorzystywane przez myśliwych na polowaniu.

ciec, ciec, cieknąć

o kurakach: uchodzić pieszo bezszelestnie.

chmara

stado żubrów, jeleni, danieli lub łosi.