Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chart

chart

rasa psów myśliwskich używana do polowań na lisy i zające na dużych, otwartych przestrzeniach. Obecnie w Polsce zabronione.

Chart to rasa psów myśliwskich, która została wyhodowana specjalnie do polowań na lisy i zające. Psy te są bardzo szybkie i wytrzymałe, dzięki czemu są idealne do polowań na dużych, otwartych przestrzeniach. Charts mają silny instynkt łowiecki i są bardzo skuteczne w tropieniu i ściganiu ofiar. Są również bardzo inteligentne i łatwe w szkoleniu, co czyni je idealnymi psami myśliwskimi.

Charts mają długie, gęste futro, które chroni je przed warunkami atmosferycznymi. Ich uszy są długie i zakończone piórami, a ich oczy są duże i pełne energii. Mają silne kości i mięśnie, co pozwala im na długie godziny polowań bez zmęczenia.

Niestety, obecnie charty są zabronione w Polsce ze względu na ich skuteczność w polowaniu na lisy i zające. Wielu myśliwych uważa je jednak za najlepsze psy do polowań na dużych przestrzeniach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chart w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cewki

kończyny sarny

Cesarskie Towarzystwo Prawidłowego Myślistwa, Cesarskie Towarzystwo Prawidłowego Myślistwa (oddział warszawski)

ideowa organizacja łowiecka powstała w kwietniu 1889 r. w Warszawie (zob. historia łowiectwa w Polsce oraz (...)

chrap

charakterystyczny głos wydawany przez łosia byka w czasie bukowiska.

Centralny Związek Polskich Stowarzyszeń Łowieckich

pierwsza ogólnokrajowa organizacja łowiectwa polskiego powstała 9 lipca 1923 r. w Warszawie. Na zjeździe organizacyjnym obecne były: Galicyjskie Towarzystwo Łowieckie, Polskie Towarzystwo (...)

chruściel derkacz

inaczej derkacz.

chwatny

inaczej bierny.

celownik

zestaw służący do celowania. Celownik może być otwarty lub optyczny; otwarty składa się: na lufie broni kulowej z muszki i szczerbinki, na lufie broni śrutowej tylko z muszki (przy (...)

chrzest myśliwski

ceremonia pomazania myśliwego farbą z pierwszej strzelonej przez niego sztuki danego gatunku. Myśliwy klęka na lewe kolano, lewą rękę trzyma na broni, a prawą na tuszy zwierza. Łowczy (...)

ciągi słonek

wiosenne loty tokowe słonek odbywane wieczorem po zachodzie słońca, rzadziej o świcie.

ciecieruk

gwarowe, młody cietrzew kogut.