Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chart

chart

rasa psów myśliwskich używana do polowań na lisy i zające na dużych, otwartych przestrzeniach. Obecnie w Polsce zabronione.

Chart to rasa psów myśliwskich, która została wyhodowana specjalnie do polowań na lisy i zające. Psy te są bardzo szybkie i wytrzymałe, dzięki czemu są idealne do polowań na dużych, otwartych przestrzeniach. Charts mają silny instynkt łowiecki i są bardzo skuteczne w tropieniu i ściganiu ofiar. Są również bardzo inteligentne i łatwe w szkoleniu, co czyni je idealnymi psami myśliwskimi.

Charts mają długie, gęste futro, które chroni je przed warunkami atmosferycznymi. Ich uszy są długie i zakończone piórami, a ich oczy są duże i pełne energii. Mają silne kości i mięśnie, co pozwala im na długie godziny polowań bez zmęczenia.

Niestety, obecnie charty są zabronione w Polsce ze względu na ich skuteczność w polowaniu na lisy i zające. Wielu myśliwych uważa je jednak za najlepsze psy do polowań na dużych przestrzeniach.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chart w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czarnuch

gwarowe określenie dzika.

ćwik

doświadczony, wyćwiczony ptak łowczy.

chłodzić się

o zwierzynie: kąpać się w babrzysku.

czujny

o ostrożnej zwierzynie.

cielna

o żubrzycy, łoszy, łani: nosząca płód.

czatownia

obudowane naziemne stanowisko myśliwskie przeznaczone głównie do polowania na wilki i lisy przy przynęcie.

cieszynka

małokalibrowa broń gwintowana z XVII w. używana do polowań na ptaki i drobną zwierzynę.

ciężary łowieckie

w dawnej Polsce świadczenia ponoszone przez ogół ludności na rzecz księcia w związku z posiadaniem przez niego monopolu łowieckiego (regale łowieckie). Część tych świadczeń płacono w (...)

cwał

sposób szybkiego poruszania się zwierzyny płowej.

chmara

stado żubrów, jeleni, danieli lub łosi.