Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: czernienie luf

czernienie luf, czernienie luf, brunirowanie, oksydowanie

wytwarzanie na metalowych częściach broni powłoki ochronnej zabezpieczającej przed rdzą, Polega to na sztucznym wywoływaniu rdzy (przez działanie kwasami, a następnie zaprawianiu olejem i polerowaniu).

Czernienie luf jest procesem, który ma na celu zabezpieczenie metalowych części broni przed rdzą. Proces ten polega na sztucznym wywoływaniu rdzy poprzez działanie kwasów, a następnie zaprawianiu olejem i polerowaniu.

Proces czernienia luf składa się z kilku etapów. Na początek metalowa część broni jest dokładnie oczyszczana i odtłuszczona, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i tłuszcz. Następnie metal jest poddawany działaniu kwasów, które wywołują reakcję chemiczną powodując powstawanie ciemnej powłoki ochronnej. Po tym etapie metal jest zaprawiany olejem, aby zabezpieczyć go przed dalszymi uszkodzeniami. Na końcu metal jest polerowany, aby uzyskać gładką powierzchnię.

Czernienie luf jest ważnym procesem w utrzymaniu broni w dobrym stanie. Powłoka ochronna chroni metalowe części przed uszkodzeniami spowodowanymi wilgocią i korozją, co pozwala na dłuższe użytkowanie broni bez konieczności jej naprawiania. Proces ten może być wykonywany samodzielnie lub można skorzystać z usług profesjonalnego strzelca lub innego specjalisty od broni palnej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj czernienie luf w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

choroba Banga, choroba Banga, bruceloza

choroba wywoływana przez bakterie z grupy brucella; atakuje większość zwierząt łownych. Zwalczanie jest bardzo trudne.

cofny

wyżeł dający się łatwo odwołać.

czapliniec

miejsce licznego gniazdowania czapli. W czaplińcu czaple siwe podlegają całkowitej ochronie.

cap

samiec kozicy.

chałupa

legowisko zająca w śniegu.

celownik

zestaw służący do celowania. Celownik może być otwarty lub optyczny; otwarty składa się: na lufie broni kulowej z muszki i szczerbinki, na lufie broni śrutowej tylko z muszki (przy (...)

cewki

kończyny sarny

czernienie luf, czernienie luf, brunirowanie, oksydowanie

wytwarzanie na metalowych częściach broni powłoki ochronnej zabezpieczającej przed rdzą, Polega to na sztucznym wywoływaniu rdzy (przez działanie kwasami, a następnie zaprawianiu olejem i (...)

cieki, cieki, zgrzebła

nogi ptaków z rzędu kuraków.

ciekanie się

inaczej cieczka.