Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: czapliniec

czapliniec

miejsce licznego gniazdowania czapli. W czaplińcu czaple siwe podlegają całkowitej ochronie.

Czapliniec to miejsce, w którym czapla siwa może znaleźć schronienie i gniazdować. Czapla siwa jest gatunkiem ptaka, który jest szeroko rozpowszechniony w Europie, Azji i Afryce. Jest to duży ptak o długim, smukłym ciele i długim ogonie. Ma szarą głowę i szyję oraz białe upierzenie na brzuchu. Czapla siwa jest zazwyczaj widywana w pobliżu wody, gdzie poluje na ryby i inne małe zwierzęta.

Czapliniec jest miejscem, w którym czapla siwa może znaleźć schronienie i gniazdować. Czapla siwa potrzebuje odpowiedniego miejsca do gniazdowania, aby chronić swoje jaja przed drapieżnikami. Czapliniec musi być odpowiednio duży, aby pomieścić wszystkie ptaki i ich potomstwo. Musi też być odpowiednio chroniony przed drapieżnikami i innymi czynnikami zewnętrznymi.

Czapla siwa podlega całkowitej ochronie w czaplińcu. Oznacza to, że nikt nie może jej polować ani naruszyć jej gniazda bez pozwolenia odpowiednich organów. Ochrona ta ma na celu zapewnienie czapli siwym bezpiecznego miejsca do życia i rozmnażania się oraz ochronę przed drapieżnikami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj czapliniec w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czternastak

jeleń byk noszący poroże posiadające po siedem odnóg na każdej tyce (czternastal regularny) lub na jednej z tyk (czternastak nieregularny).

czyścić

inaczej trzebić.

cieciorka

kura cietrzewia.

cewki

kończyny sarny

chorągwie

inaczej flagi.

choroba motylicza, choroba motylicza, motylica

choroba wywoływana przez przywry. Najczęstsza, to motylica wątrobowa (fasciola hepatica). Posiada bardzo skomplikowany cykl rozwojowy z błotniarką moczarową jako żywicielem pośrednim. (...)

czernica, czernica (Aythya fuligula L.)

gatunek z rodziny kaczek należący do grążyc, Kaczor (w szacie godowej) czarny z białym brzuchem i lusterkami, na głowie ma zwisający czub z długich, wąskich piórek; kaczka (...)

czyszczenie broni

bardzo ważny zabieg, polegający na usunięciu z przewodów luf bardzo szkodliwych osadów po strzale oraz wody i kurzu z zewnętrznej strony broni po polowaniu. Po wyczyszczeniu specjalnymi (...)

chruściele, chruściele (Rallidae)

rodzina ptaków naziemnych z rzędu żurawiowatych. Z gatunków łownych do chruścieli należą derkacz i łyska.

chycać

o zającu i samie: poruszać się wolnymi skokami.