Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: czas łojny

czas łojny

okres przed rują, gdy samce wykazują najlepszą kondycję fizyczną.

Czas łojny jest okresem w roku, który występuje u dzikich zwierząt, zwłaszcza u dzikich gatunków z rodziny lisowatych. Jest to okres przed rują, gdy samce wykazują najlepszą kondycję fizyczną. W tym czasie samce są bardziej aktywne i agresywne niż zwykle, a także bardziej skłonne do walki o terytorium i partnerki. Zazwyczaj czas łojny trwa od marca do maja, ale może się różnić w zależności od gatunku.

W czasie łojny samce są bardziej aktywne i agresywne niż zwykle. Mogą walczyć o terytorium i partnerki, a także starać się przyciągnąć uwagę samic. Samce mogą również wydawać charakterystyczne odgłosy, aby przyciągnąć uwagę samic. W tym okresie samce szukają pożywienia i budują swoje terytoria, aby mieć większe szanse na zdobycie partnerki.

Czas łojny jest ważnym okresem w roku dla dzikich zwierząt. Jest to okres, w którym samce szukają pożywienia i budują swoje terytoria, aby mieć większe szanse na zdobycie partnerki. Jest to również okres, w którym samce szybko tracą energię i muszą się regenerować, aby móc ponownie walczyć o terytoria i partnerki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj czas łojny w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cietrzew, cietrzew (Lyrurus Tetrix L.)

ptak wielkości kury domowej z rzędu kuraków. Samiec (kogut) czarny z metalicznym połyskiem i ogonem w kształcie lity, samica (cieciorki) szarobrązowa; na skrzydłach mają białe pręgi. (...)

cherlawy

wynędzniały zwierz nie nadający się do hodowli.

czarna stopa

teren pozbawiony pokrywy śnieżnej: polowanie na czarnej stopie odbywa się na obszarze, gdzie brak śniegu.

caniductores, caniductores, psiarze

służebnicy książęcy, którzy wodzili psy myśliwskie.

czółenko

część łącząca lufę z kolbą w myśliwskiej broni łamanej

czysty strzał

strzał kładący Zwierzynę w ogniu.

cewki

kończyny sarny

conductus ferinae

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku odwożenia ubitej zwierzyny, poszukiwaniu postrzałków oraz wożeniu namiotów książęcych podczas polowania.

chrostówka

używana dawniej, zwłaszcza na polowaniach z chartami, mała, ale bardzo donośna trąbka myśliwska.

cuch

węch psa myśliwskiego.