Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ciągi słonek

ciągi słonek

wiosenne loty tokowe słonek odbywane wieczorem po zachodzie słońca, rzadziej o świcie.

Ciągi słonek to wiosenne loty tokowe, które odbywają się wieczorem po zachodzie słońca, choć rzadko można je spotkać o świcie. Słonki są ptakami, które wykonują długodystansowe migracje i przemieszczają się z jednego miejsca na drugie w poszukiwaniu lepszych warunków do życia. Ciągi słonek są czasem określane jako „loty tokowe”, ponieważ ptaki te tworzą długie linie lub łańcuchy, które przemieszczają się razem.

Ciągi słonek są czasem widoczne na nocnym niebie jako długie linie lub łańcuchy ptaków, które przelatują nad głowami obserwatorów. Ptaki te mogą być widoczne na duże odległości i mogą tworzyć ciągi o długości nawet kilku kilometrów. Widok ciągów słonek jest bardzo widowiskowy i może stanowić doskonałą okazję do obserwacji ptaków na tle nieba nocnego.

Ptaki te mogą formować ciągi w celu uniknięcia drapieżników lub zwiększenia bezpieczeństwa podczas lotu. Często są one uważane za znak dobrego samopoczucia i zdrowia u ptaków, gdyż świadczy to o odpowiednich warunkach dla ich migracji. Ciągi słonek można spotkać w różnych regionach świata, zarówno w Europie, Ameryce Północnej jak i innych częściach globu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ciągi słonek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

chwost

ogon muflona.

czerta

dawny sposób polowania na dziki. Polegał na otaczaniu bogatego w dziki kompleksu leśnego przez 800 do 1000 naganiaczy. Otaczali oni koliście linię złożoną z dwunastu myśliwych. Przed (...)

chrap

charakterystyczny głos wydawany przez łosia byka w czasie bukowiska.

chłodzić się

o zwierzynie: kąpać się w babrzysku.

cap

samiec kozicy.

cwał

sposób szybkiego poruszania się zwierzyny płowej.

czysty strzał

strzał kładący Zwierzynę w ogniu.

choroba motylicza, choroba motylicza, motylica

choroba wywoływana przez przywry. Najczęstsza, to motylica wątrobowa (fasciola hepatica). Posiada bardzo skomplikowany cykl rozwojowy z błotniarką moczarową jako żywicielem pośrednim. (...)

chody psa

sposób poruszania się psa myśliwskiego podczas pracy w terenie.

chyb, chyb, pióra

długie i sztywne włosy wyrastające na grzbiecie dzika i łosia, które w podnieceniu zwierz stroszy (stawia).