Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ciągi słonek

ciągi słonek

wiosenne loty tokowe słonek odbywane wieczorem po zachodzie słońca, rzadziej o świcie.

Ciągi słonek to wiosenne loty tokowe, które odbywają się wieczorem po zachodzie słońca, choć rzadko można je spotkać o świcie. Słonki są ptakami, które wykonują długodystansowe migracje i przemieszczają się z jednego miejsca na drugie w poszukiwaniu lepszych warunków do życia. Ciągi słonek są czasem określane jako „loty tokowe”, ponieważ ptaki te tworzą długie linie lub łańcuchy, które przemieszczają się razem.

Ciągi słonek są czasem widoczne na nocnym niebie jako długie linie lub łańcuchy ptaków, które przelatują nad głowami obserwatorów. Ptaki te mogą być widoczne na duże odległości i mogą tworzyć ciągi o długości nawet kilku kilometrów. Ciągi słonek są bardzo widowiskowe i mogą być doskonałym sposobem na sprawdzenie swojej obserwacji ptaków.

Ciągi słonek są czasem uważane za znak dobrego samopoczucia i dobrego zdrowia, ponieważ oznacza to, że ptaki te mają odpowiednie warunki do migracji. Słonki czasami tworzą ciągi w celu uniknięcia drapieżników lub po prostu w celu zwiększenia bezpieczeństwa podczas lotu. Ciagi słonek można spotkać w całej Europie i Ameryce Północnej oraz w innych regionach świata.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ciągi słonek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

celownik

zestaw służący do celowania. Celownik może być otwarty lub optyczny; otwarty składa się: na lufie broni kulowej z muszki i szczerbinki, na lufie broni śrutowej tylko z muszki (przy (...)

ciągnięcie

powolne poruszanie się, wędrowanie żubrów, zwierzyny płowej, muflonów,

ćwik

doświadczony, wyćwiczony ptak łowczy.

choroba Banga, choroba Banga, bruceloza

choroba wywoływana przez bakterie z grupy brucella; atakuje większość zwierząt łownych. Zwalczanie jest bardzo trudne.

cewki

kończyny sarny

chwost

ogon muflona.

ciecieruk

gwarowe, młody cietrzew kogut.

czyścić

inaczej trzebić.

czapeczka

kaptur ptaka łowczego.

czyszczenie broni

bardzo ważny zabieg, polegający na usunięciu z przewodów luf bardzo szkodliwych osadów po strzale oraz wody i kurzu z zewnętrznej strony broni po polowaniu. Po wyczyszczeniu specjalnymi (...)