Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: cięty pies

cięty pies, cięty pies, ostry

cecha psa myśliwskiego: zajadły w stosunku do drapieżników.

Cięty pies to określenie używane w łowiectwie, które odnosi się do cech psa myśliwskiego. Oznacza ono zajadłość psa w stosunku do drapieżników. Jest to cecha, która jest szczególnie pożądana w przypadku psów myśliwskich, ponieważ pozwala im skuteczniejsze polowanie na drapieżniki. Cięty pies jest bardzo odważny i nieustraszony, a także ma silny instynkt polowania.

Psy myśliwskie z ciętym psem są bardzo skuteczne w polowaniu na drapieżniki, ponieważ są w stanie zmusić je do ucieczki lub zmusić je do walki. Psy te mają tendencję do atakowania drapieżników bez wahania i nawet jeśli nie są w stanie ich złapać, mogą skutecznie odstraszyć je od swojego terytorium. Psy te są również bardzo silne i mają silny instynkt obronny, co czyni je idealnymi psami do ochrony domu i rodziny przed drapieżnikami.

Psy myśliwskie z ciętym psem są również bardzo inteligentne i łatwo się uczą. Szybko uczą się poleceń i szybko reagują na sygnały swojego właściciela. Szybko się adaptują do nowych sytuacji i łatwo nawiązują kontakt z innymi psami. Szybko się uczą nowych umiejętności i szybko reagują na bodźce ze środowiska.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj cięty pies w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czaty

sposób polowania polegąjący na czatowaniu w czatowni, na ambonie, na przestryku lub przy norze.

ciołek

roczny samiec żubra, łosia, jelenia lub daniela.

cherlawy

wynędzniały zwierz nie nadający się do hodowli.

czernienie luf, czernienie luf, brunirowanie, oksydowanie

wytwarzanie na metalowych częściach broni powłoki ochronnej zabezpieczającej przed rdzą, Polega to na sztucznym wywoływaniu rdzy (przez działanie kwasami, a następnie zaprawianiu olejem i (...)

cielna

o żubrzycy, łoszy, łani: nosząca płód.

chrostówka

używana dawniej, zwłaszcza na polowaniach z chartami, mała, ale bardzo donośna trąbka myśliwska.

chata

gniazdo bobra zbudowane z gałęzi.

czysty strzał

strzał kładący Zwierzynę w ogniu.

czernica, czernica (Aythya fuligula L.)

gatunek z rodziny kaczek należący do grążyc, Kaczor (w szacie godowej) czarny z białym brzuchem i lusterkami, na głowie ma zwisający czub z długich, wąskich piórek; kaczka (...)

combrownik

lekceważące określenie myśliwego, polującego wyłącznie w celu zdobycia dziczyzny.