Definicja hasła: cięty pies
- cięty pies, cięty pies, ostry
cecha psa myśliwskiego: zajadły w stosunku do drapieżników.
Cięty pies - cecha psa myśliwskiego, objawiająca się w zajadlej postawie zwierzęcia wobec drapieżników. Takie psy są odważne, nieustraszone i wykazują silny instynkt polowania. Zajadłość ciętego psa sprawia, że jest on skuteczny w polowaniu na drapieżniki, potrafiąc zmusić je do ucieczki lub walki. Dodatkowo, psy o tej cechze mają tendencję do atakowania drapieżników bez wahania oraz potrafią skutecznie ich odstraszyć od swojego terytorium. Cięty pies wykazuje silną determinację w obronie swojego terytorium i rodziny przed ewentualnym zagrożeniem. Psy myśliwskie z taką cechą są inteligentne, łatwo uczą się poleceń oraz szybko reagują na sygnały swojego właściciela. Adaptują się do zmieniających się sytuacji i nawiązują kontakt z innymi psami, co czyni je wartościowymi kompanami dla myśliwych.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj cięty pies w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę C
- chałupa
legowisko zająca w śniegu.
- celowanie
zgrywanie w jedną linię oka, celownika i celu.
- chody psa
sposób poruszania się psa myśliwskiego podczas pracy w terenie.
- chmara
stado żubrów, jeleni, danieli lub łosi.
- chrzest myśliwski
ceremonia pomazania myśliwego farbą z pierwszej strzelonej przez niego sztuki danego gatunku. Myśliwy klęka na lewe kolano, lewą rękę trzyma na broni, a prawą na tuszy zwierza. Łowczy (...)
- czochrać się
o jeleniach i dzikach: wycierać się o drzewa.
- czarnuch
gwarowe określenie dzika.
- czatownia
obudowane naziemne stanowisko myśliwskie przeznaczone głównie do polowania na wilki i lisy przy przynęcie.
- Centralny Związek Polskich Stowarzyszeń Łowieckich
pierwsza ogólnokrajowa organizacja łowiectwa polskiego powstała 9 lipca 1923 r. w Warszawie. Na zjeździe organizacyjnym obecne były: Galicyjskie Towarzystwo Łowieckie, Polskie Towarzystwo (...)
- czterodwudziestak
jeleń byk noszący poroże posiadające po dwanaście odnóg na każdej tyce (cz. regularny) lub na jednej z tyk (cz. nieregularny).