Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chybiać

chybiać

nie trafiać zwierzyny, strzelać bezskutecznie.

Chybiać to termin używany w łowiectwie, który oznacza nie trafienie zwierzyny podczas strzelania. Jest to bardzo często spotykane zjawisko, szczególnie wśród początkujących myśliwych. Chybienie może być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak niewłaściwa technika strzelania, niewłaściwe ustawienie celu lub niewłaściwe ocenienie odległości. Może również wynikać z niedostatecznego doświadczenia lub braku umiejętności myśliwskich.

Chybienie może być frustrujące dla myśliwego, ale jest to często nieuniknione i może być uważane za naturalny element łowiectwa. Ważne jest, aby myśliwi przyznali się do chybienia i skupili się na poprawianiu swoich umiejętności strzeleckich. Wielu myśliwych uczy się od innych dobrze wyszkolonych myśliwych lub korzysta z profesjonalnych szkoleń strzeleckich, aby poprawić swoje umiejętności i zmniejszyć ryzyko chybienia.

Podsumowując, chybiać to termin używany w łowiectwie, który oznacza nieskuteczne strzelanie do zwierzyny. Może być spowodowane wieloma czynnikami i może być frustrujące dla myśliwego, ale jest to często nieuniknione. Ważne jest, aby myśliwi przyznali się do chybienia i skupili się na poprawianiu swoich umiejętności strzeleckich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chybiać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

ciota

stara łania.

cuch

węch psa myśliwskiego.

ciecier

gwarowe, cietrzew kogut.

chrzest myśliwski

ceremonia pomazania myśliwego farbą z pierwszej strzelonej przez niego sztuki danego gatunku. Myśliwy klęka na lewe kolano, lewą rękę trzyma na broni, a prawą na tuszy zwierza. Łowczy (...)

czaty

sposób polowania polegąjący na czatowaniu w czatowni, na ambonie, na przestryku lub przy norze.

chwost

ogon muflona.

czyhitanie

inaczej szlifowanie.

chybiać

nie trafiać zwierzyny, strzelać bezskutecznie.

cieszynka

małokalibrowa broń gwintowana z XVII w. używana do polowań na ptaki i drobną zwierzynę.

cielę

młody żubr, łoś, jeleń i daniel (w pierwszym roku życia).