Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chybiać

chybiać

nie trafiać zwierzyny, strzelać bezskutecznie.

Chybiać to termin używany w łowiectwie, który oznacza nie trafienie zwierzyny podczas strzelania. Jest to bardzo często spotykane zjawisko, szczególnie wśród początkujących myśliwych. Chybienie może być spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak niewłaściwa technika strzelania, niewłaściwe ustawienie celu lub niewłaściwe ocenienie odległości. Może również wynikać z niedostatecznego doświadczenia lub braku umiejętności myśliwskich.

Chybienie może być frustrujące dla myśliwego, ale jest to często nieuniknione i może być uważane za naturalny element łowiectwa. Ważne jest, aby myśliwi przyznali się do chybienia i skupili się na poprawianiu swoich umiejętności strzeleckich. Wielu myśliwych uczy się od innych dobrze wyszkolonych myśliwych lub korzysta z profesjonalnych szkoleń strzeleckich, aby poprawić swoje umiejętności i zmniejszyć ryzyko chybienia.

Podsumowując, chybiać to termin używany w łowiectwie, który oznacza nieskuteczne strzelanie do zwierzyny. Może być spowodowane wieloma czynnikami i może być frustrujące dla myśliwego, ale jest to często nieuniknione. Ważne jest, aby myśliwi przyznali się do chybienia i skupili się na poprawianiu swoich umiejętności strzeleckich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chybiać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cietrzew, cietrzew (Lyrurus Tetrix L.)

ptak wielkości kury domowej z rzędu kuraków. Samiec (kogut) czarny z metalicznym połyskiem i ogonem w kształcie lity, samica (cieciorki) szarobrązowa; na skrzydłach mają białe pręgi. (...)

cuch

węch psa myśliwskiego.

cherlawy

wynędzniały zwierz nie nadający się do hodowli.

czterodwudziestak

jeleń byk noszący poroże posiadające po dwanaście odnóg na każdej tyce (cz. regularny) lub na jednej z tyk (cz. nieregularny).

czatownia

obudowane naziemne stanowisko myśliwskie przeznaczone głównie do polowania na wilki i lisy przy przynęcie.

ciągnięcie

powolne poruszanie się, wędrowanie żubrów, zwierzyny płowej, muflonów,

czyrykanie

głos wydawany przez zwołujące się kuropatwy.

chrapanie

charakterystyczny glos wydawany przez słonkę w czasie lotu tokowego (ciągu).

chart

rasa psów myśliwskich używana do polowań na lisy i zające na dużych, otwartych przestrzeniach. Obecnie w Polsce zabronione.

czernica, czernica (Aythya fuligula L.)

gatunek z rodziny kaczek należący do grążyc, Kaczor (w szacie godowej) czarny z białym brzuchem i lusterkami, na głowie ma zwisający czub z długich, wąskich piórek; kaczka (...)