Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chorągwie

chorągwie

inaczej flagi.

Chorągwie to rodzaj flag, które są używane w łowiectwie. Są one zazwyczaj wykonane z tkaniny lub skóry i mają różne kolory i wzory, które służą do oznaczania określonych grup lub osób. Chorągwie są często używane do oznaczania grup myśliwych, a także do oznaczania miejsca, w którym odbywa się polowanie.

Chorągwie są również czasami używane jako fragmenty scypułu podczas wycierania wieńca. Wycieranie wieńca jest tradycyjnym rytuałem łowieckim, który ma na celu oczyszczenie i poświęcenie miejsca polowania. Podczas tego rytuału chorągiewki są zawieszone na gałęziach drzewa lub innych obiektach, aby oznaczyć miejsce polowania.

Chorągwie są również czasami używane jako element dekoracyjny na strojach myśliwych lub jako element ozdobny na łukach i strzelbach. Mogą być one również używane jako symbol honoru lub przywiązania do tradycji łowiectwa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chorągwie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

chłyst

młody jeleń (byczek) przebywający w okresie rykowiska w pobliżu chmary, odpędzany przez stadnego byka.

chrap

charakterystyczny głos wydawany przez łosia byka w czasie bukowiska.

ciągnięcie

powolne poruszanie się, wędrowanie żubrów, zwierzyny płowej, muflonów,

czapliniec

miejsce licznego gniazdowania czapli. W czaplińcu czaple siwe podlegają całkowitej ochronie.

cewka

noga samy.

ciecier

gwarowe, cietrzew kogut.

cocer spaniel

rasa psa myśliwskiego, płochacza. Używany jest głównie do polowań na bażanty i ptactwo wodne; bardzo dobry aporter. Może być też ułożony jako pies wielostronny. Coocker spaniel. jest (...)

cielna

o żubrzycy, łoszy, łani: nosząca płód.

cyraneczka, cyraneczka (Anas crecca L.)

najmniejsza z krajowych kaczek należąca do kaczek właściwych (pływających). Kaczor cyraneczki (w szacie godowej) pięknie ubarwiony z zielonogranatowym lusterkiem, kaczka szarobrązowa. (...)

celownik

zestaw służący do celowania. Celownik może być otwarty lub optyczny; otwarty składa się: na lufie broni kulowej z muszki i szczerbinki, na lufie broni śrutowej tylko z muszki (przy (...)