Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chorągwie

chorągwie

inaczej flagi.

Chorągwie to rodzaj flag, które są używane w łowiectwie. Są one zazwyczaj wykonane z tkaniny lub skóry i mają różne kolory i wzory, które służą do oznaczania określonych grup lub osób. Chorągwie są często używane do oznaczania grup myśliwych, a także do oznaczania miejsca, w którym odbywa się polowanie.

Chorągwie są również czasami używane jako fragmenty scypułu podczas wycierania wieńca. Wycieranie wieńca jest tradycyjnym rytuałem łowieckim, który ma na celu oczyszczenie i poświęcenie miejsca polowania. Podczas tego rytuału chorągiewki są zawieszone na gałęziach drzewa lub innych obiektach, aby oznaczyć miejsce polowania.

Chorągwie są również czasami używane jako element dekoracyjny na strojach myśliwych lub jako element ozdobny na łukach i strzelbach. Mogą być one również używane jako symbol honoru lub przywiązania do tradycji łowiectwa.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chorągwie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

chrostówka

używana dawniej, zwłaszcza na polowaniach z chartami, mała, ale bardzo donośna trąbka myśliwska.

czyhitanie

inaczej szlifowanie.

cwał

sposób szybkiego poruszania się zwierzyny płowej.

chart

rasa psów myśliwskich używana do polowań na lisy i zające na dużych, otwartych przestrzeniach. Obecnie w Polsce zabronione.

cocer spaniel

rasa psa myśliwskiego, płochacza. Używany jest głównie do polowań na bażanty i ptactwo wodne; bardzo dobry aporter. Może być też ułożony jako pies wielostronny. Coocker spaniel. jest (...)

chłodzić się

o zwierzynie: kąpać się w babrzysku.

czernica, czernica (Aythya fuligula L.)

gatunek z rodziny kaczek należący do grążyc, Kaczor (w szacie godowej) czarny z białym brzuchem i lusterkami, na głowie ma zwisający czub z długich, wąskich piórek; kaczka (...)

chwatny

inaczej bierny.

chmara

stado żubrów, jeleni, danieli lub łosi.

czujny

o ostrożnej zwierzynie.