Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: czatować

czatować

śledzić, czekać w ukryciu na przyjście zwierzyny.

Czatowanie jest jedną z najstarszych i najskuteczniejszych metod łowieckich, polegających na ukryciu się w dogodnym miejscu, gdzie myśliwy może obserwować zwierzynę i czekać na jej przybycie. Metoda ta jest szczególnie skuteczna w przypadku dzikich zwierząt, które są bardzo ostrożne i trudne do złapania. Aby być skutecznym podczas czatowania, myśliwy musi być cierpliwy, wytrwały oraz dokładnie przygotować się do akcji.

Przygotowania do czatowania obejmują wybór odpowiedniego miejsca ukrycia oraz odpowiedniego stroju, aby nie zostać zauważonym przez zwierzynę. Dodatkowo ważne jest posiadanie odpowiedniego sprzętu, takiego jak lornetka lub luneta, umożliwiającego dokładniejsze obserwacje zwierząt. Czatowanie pozwala myśliwemu na bliskie obserwowanie dzikiej zwierzyny i poznawanie ich naturalnych zachowań, co stanowi satysfakcjonujące doświadczenie dla wielu myśliwych.

Jest to również doskonała okazja do gromadzenia informacji o otaczającym środowisku naturalnym oraz poznania charakterystyki terenu łowieckiego. Dzięki czatowaniu myśliwy ma możliwość lepszego zrozumienia obszaru polowań, a także zdobycia cennych doświadczeń, które mogą przyczynić się do zwiększenia skuteczności w polowaniu. Metoda ta wymaga od myśliwego wysokiej koncentracji, uwagi oraz dyscypliny w celu osiągnięcia sukcesu w polowaniu.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj czatować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cieciorka

kura cietrzewia.

ciąg

1) nazwa gwintu w gwintowanej broni myśliwskiej;
2) przelot dzikich kaczek lub gęsi wieczorem na żerowiska i rano na wodę, wykorzystywane przez myśliwych na polowaniu.

conductus ferinae

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku odwożenia ubitej zwierzyny, poszukiwaniu postrzałków oraz wożeniu namiotów książęcych podczas polowania.

chrapanie

charakterystyczny glos wydawany przez słonkę w czasie lotu tokowego (ciągu).

czas łojny

okres przed rują, gdy samce wykazują najlepszą kondycję fizyczną.

cholera ptaków

bardzo zaraźliwa choroba ptaków (szczególnie bażantów) wywoływana przez bakterie (Pasteurella aviseptica). Zwalczanie polega na stosowaniu szczepionek.

czternastak

jeleń byk noszący poroże posiadające po siedem odnóg na każdej tyce (czternastal regularny) lub na jednej z tyk (czternastak nieregularny).

czapeczka

kaptur ptaka łowczego.

cień

inaczej bałwan.

czujny

o ostrożnej zwierzynie.