Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: czatować

czatować

śledzić, czekać w ukryciu na przyjście zwierzyny.

Czatowanie jest jedną z najstarszych i najbardziej skutecznych metod łowieckich. Polega na tym, że myśliwy ukrywa się w miejscu, gdzie może obserwować zwierzynę i czekać na jej przybycie. Czatowanie jest szczególnie skuteczne w przypadku dzikich zwierząt, które są bardzo ostrożne i trudno je złapać. Myśliwy musi być cierpliwy i wytrwały, aby móc skutecznie czatować.

Myśliwy musi dobrze przygotować się do czatowania. Powinien wybrać odpowiednie miejsce, gdzie będzie mógł ukryć się i obserwować zwierzynę. Musi również wybrać odpowiedni strój, aby nie został zauważony przez zwierzynę. Myśliwy powinien również wziąć ze sobą odpowiedni sprzęt, taki jak lornetka lub luneta, aby móc lepiej obserwować zwierzynę.

Czatowanie może być bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem dla myśliwego. Może on obserwować z bliska dzikie zwierzęta i poznawać ich naturalne zachowania. Jest to również doskonała okazja do poznania otaczającego go środowiska naturalnego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj czatować w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cyraneczka, cyraneczka (Anas crecca L.)

najmniejsza z krajowych kaczek należąca do kaczek właściwych (pływających). Kaczor cyraneczki (w szacie godowej) pięknie ubarwiony z zielonogranatowym lusterkiem, kaczka szarobrązowa. (...)

ciąg

1) nazwa gwintu w gwintowanej broni myśliwskiej;
2) przelot dzikich kaczek lub gęsi wieczorem na żerowiska i rano na wodę, wykorzystywane przez myśliwych na polowaniu.

czemchanie

wycieranie przez jeleniowate poroża ze scypulu (o drzewa lub krzewy).

cieknąć

inaczej ciec.

chrapanie

charakterystyczny glos wydawany przez słonkę w czasie lotu tokowego (ciągu).

czatować

śledzić, czekać w ukryciu na przyjście zwierzyny.

chwost

ogon muflona.

chustka

inaczej fartuszek.

CIC

Conseil International de la Chasse.

czaple, czaple (Ardeidae)

rodzina ptaków z rzędu brodzących. Mają długi dziób (ostro zakończony), szyję, skok i palce długie. Dobrze chodzą i pływają. W locie charakterystycznie wyginają szyję w kształcie (...)