Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: cap

cap

samiec kozicy.

Cap to określenie samca kozicy, które jest używane w łowiectwie. Samce kozicy są zazwyczaj większe od samic i mają dłuższe i grubsze rogacze. Capy są zazwyczaj łatwiejsze do rozpoznania niż samice, ponieważ mają bardziej wyraziste cechy. Ich rogacze są zazwyczaj dłuższe i grubsze, a ich skóra jest ciemniejsza.

Capy są zazwyczaj bardziej aktywne niż samice i często wykazują więcej agresji. Są również bardziej skłonne do walki między sobą o terytorium lub partnerkę. W naturze capy często stanowią główne źródło pożywienia dla drapieżników, takich jak wilki, lisy i niedźwiedzie.

Capy są również ważnym elementem łowiectwa. Są one czasami polowane na mięso lub skóry, a ich rogacze służą jako trofea myśliwskie. Capy są również czasami hodowane w celach hodowlanych lub jako zwierzaki domowe.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj cap w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czemchanie

wycieranie przez jeleniowate poroża ze scypulu (o drzewa lub krzewy).

chłodzić się

o zwierzynie: kąpać się w babrzysku.

conductus, conductus, przewód łowiecki

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na dostarczaniu i utrzymywaniu podwód dla księcia, jego strzelców i dworu podczas polowania.

chałupa

legowisko zająca w śniegu.

cielić się

o samicach żubra, łosia, jelenia i daniela: rodzić młode.

cewka

noga samy.

ciężary łowieckie

w dawnej Polsce świadczenia ponoszone przez ogół ludności na rzecz księcia w związku z posiadaniem przez niego monopolu łowieckiego (regale łowieckie). Część tych świadczeń płacono w (...)

cocer spaniel

rasa psa myśliwskiego, płochacza. Używany jest głównie do polowań na bażanty i ptactwo wodne; bardzo dobry aporter. Może być też ułożony jako pies wielostronny. Coocker spaniel. jest (...)

ciągi słonek

wiosenne loty tokowe słonek odbywane wieczorem po zachodzie słońca, rzadziej o świcie.

czerń

ptaki należące do rodziny kulkowatych.