Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: czapeczka

czapeczka

kaptur ptaka łowczego.

Czapeczka to kaptur, który jest używany przez ptaki łowcze, aby zapobiec ich wykryciu przez ofiarę. Kaptur jest zwykle wykonany z materiału, takiego jak skóra lub tkanina, i ma kształt stożka. Jego dolna część jest szersza niż górna, aby pomóc ptakowi w utrzymaniu równowagi podczas lotu. Kaptur może być również ozdobiony piórami lub innymi elementami dekoracyjnymi.

Kaptur jest zwykle noszony na głowie ptaka łowczego, aby ukryć jego oczy i twarz przed ofiarą. To pozwala ptakowi na lepsze skupienie się na swojej ofierze i zwiększa szanse na sukces. Kaptur może również pomóc ptakowi w utrzymaniu ciepła i chronić go przed warunkami atmosferycznymi.

Kaptury są często używane przez myśliwych do polowań na ptaki. Myśliwi używają kaptura, aby ukryć swoją twarz i oczy przed ptakami, co pozwala im na lepsze skupienie się na swojej ofierze. Kaptury są również czasami używane do treningu młodych ptaków łowczych, aby nauczyć je polować na inne ptaki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj czapeczka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

choroba Banga, choroba Banga, bruceloza

choroba wywoływana przez bakterie z grupy brucella; atakuje większość zwierząt łownych. Zwalczanie jest bardzo trudne.

cieknąć

inaczej ciec.

czujny

o ostrożnej zwierzynie.

czworak, czworak, fierling

nietypowa broń myśliwska (łamana) posiadająca cztery lufy, przeważnie dwie kulowe i dwie śrutowe.

czaple, czaple (Ardeidae)

rodzina ptaków z rzędu brodzących. Mają długi dziób (ostro zakończony), szyję, skok i palce długie. Dobrze chodzą i pływają. W locie charakterystycznie wyginają szyję w kształcie (...)

ciężary łowieckie

w dawnej Polsce świadczenia ponoszone przez ogół ludności na rzecz księcia w związku z posiadaniem przez niego monopolu łowieckiego (regale łowieckie). Część tych świadczeń płacono w (...)

czyszczenie broni

bardzo ważny zabieg, polegający na usunięciu z przewodów luf bardzo szkodliwych osadów po strzale oraz wody i kurzu z zewnętrznej strony broni po polowaniu. Po wyczyszczeniu specjalnymi (...)

cap

samiec kozicy.

czuszykanie

jeden z głosów wydawanych przez koguta cietrzewia podczas tokowania.

czernica, czernica (Aythya fuligula L.)

gatunek z rodziny kaczek należący do grążyc, Kaczor (w szacie godowej) czarny z białym brzuchem i lusterkami, na głowie ma zwisający czub z długich, wąskich piórek; kaczka (...)