Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: celowanie

celowanie

zgrywanie w jedną linię oka, celownika i celu.

Celowanie jest jednym z najważniejszych elementów strzelania. Jest to proces, w którym strzelec skupia się na celu i ustawia go w odpowiedniej pozycji, aby mógł trafić w cel. Celowanie może być wykonywane za pomocą ręcznego celownika lub optycznego celownika.

Ręczny celownik jest najbardziej podstawowym narzędziem do celowania. Składa się z metalowej ramki, która ma dwa otwory na oczy i jeden otwór na cel. Strzelec musi skupić swoje oczy na tych trzech punktach, aby uzyskać dokładne celowanie.

Optyczny celownik jest bardziej zaawansowanym narzędziem do celowania. Składa się z lunety lub teleskopu, który ma obiektyw i soczewkę, które służą do powiększenia obrazu celu. Optyczny celownik pozwala strzelcowi na precyzyjne ustawienie celu i lepsze widzenie go w ciemności lub przy słabym świetle.

Celowanie jest ważną czynnością dla każdego strzelca, ponieważ pozwala mu trafić w cel z większym prawdopodobieństwem sukcesu. Należy pamiętać, że nawet najlepszy sprzęt nie zastąpi dobrego celowania i praktyki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj celowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czapla siwa, czapla siwa (Ardca cincrea L.)

ptak z rodziny czapli o długiej szyi, którą charakterystycznie wygina w locie. Wierzch ciała popielaty, spód biały, lotki dłoni czarne. Długość 90 cm, rozpiętość skrzydeł 160-170 cm. (...)

czyrykanie

głos wydawany przez zwołujące się kuropatwy.

ciota

stara łania.

CIC

Conseil International de la Chasse.

comber

część lędźwiowa grzbietu dziczyzny, np. samy, dzika, zająca.

chwatny

inaczej bierny.

cwał

sposób szybkiego poruszania się zwierzyny płowej.

czemchanie

wycieranie przez jeleniowate poroża ze scypulu (o drzewa lub krzewy).

chata

gniazdo bobra zbudowane z gałęzi.

chody psa

sposób poruszania się psa myśliwskiego podczas pracy w terenie.