Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: celowanie

celowanie

zgrywanie w jedną linię oka, celownika i celu.

Celowanie jest jednym z najważniejszych elementów strzelania. Jest to proces, w którym strzelec skupia się na celu i ustawia go w odpowiedniej pozycji, aby mógł trafić w cel. Celowanie może być wykonywane za pomocą ręcznego celownika lub optycznego celownika.

Ręczny celownik jest najbardziej podstawowym narzędziem do celowania. Składa się z metalowej ramki, która ma dwa otwory na oczy i jeden otwór na cel. Strzelec musi skupić swoje oczy na tych trzech punktach, aby uzyskać dokładne celowanie.

Optyczny celownik jest bardziej zaawansowanym narzędziem do celowania. Składa się z lunety lub teleskopu, który ma obiektyw i soczewkę, które służą do powiększenia obrazu celu. Optyczny celownik pozwala strzelcowi na precyzyjne ustawienie celu i lepsze widzenie go w ciemności lub przy słabym świetle.

Celowanie jest ważną czynnością dla każdego strzelca, ponieważ pozwala mu trafić w cel z większym prawdopodobieństwem sukcesu. Należy pamiętać, że nawet najlepszy sprzęt nie zastąpi dobrego celowania i praktyki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj celowanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

choroba motylicza, choroba motylicza, motylica

choroba wywoływana przez przywry. Najczęstsza, to motylica wątrobowa (fasciola hepatica). Posiada bardzo skomplikowany cykl rozwojowy z błotniarką moczarową jako żywicielem pośrednim. (...)

cyraneczka, cyraneczka (Anas crecca L.)

najmniejsza z krajowych kaczek należąca do kaczek właściwych (pływających). Kaczor cyraneczki (w szacie godowej) pięknie ubarwiony z zielonogranatowym lusterkiem, kaczka szarobrązowa. (...)

chyb, chyb, pióra

długie i sztywne włosy wyrastające na grzbiecie dzika i łosia, które w podnieceniu zwierz stroszy (stawia).

cuch

węch psa myśliwskiego.

cień

inaczej bałwan.

ciota

stara łania.

czas łojny

okres przed rują, gdy samce wykazują najlepszą kondycję fizyczną.

czapliniec

miejsce licznego gniazdowania czapli. W czaplińcu czaple siwe podlegają całkowitej ochronie.

cewka

noga samy.

ciąć

o dziku: atakować szablami myśliwego lub psa.