Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: czarna stopa

czarna stopa

teren pozbawiony pokrywy śnieżnej: polowanie na czarnej stopie odbywa się na obszarze, gdzie brak śniegu.

Czarna stopa to termin używany w łowiectwie, aby opisać teren pozbawiony pokrywy śnieżnej. Jest to szczególnie ważne dla myśliwych, ponieważ zapewnia im lepszy dostęp do zwierzyny. Zazwyczaj polowanie na czarnej stopie odbywa się w okresie jesienno-zimowym, gdy temperatury są niskie i nie ma śniegu. W takich warunkach zwierzyna jest bardziej aktywna i łatwiejsza do znalezienia.

Polowanie na czarnej stopie może być trudne, ponieważ myśliwi muszą przebywać w trudnym terenie bez śniegu, aby móc skutecznie polować. Muszą również uważać, aby nie zostawić śladów swojej obecności, ponieważ mogłoby to spłoszyć zwierzynę. Myśliwi muszą również uważać na innych ludzi i zwierzęta, które mogą być w okolicy.

Polowanie na czarnej stopie może być bardzo satysfakcjonujące dla myśliwych, ponieważ daje im możliwość bliższego spotkania się z naturą i poznania jej piękna. Może to również być okazja do poznania nowych ludzi i dobrego czasu spędzonego na łonie natury.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj czarna stopa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

ciecieruk

gwarowe, młody cietrzew kogut.

czernica, czernica (Aythya fuligula L.)

gatunek z rodziny kaczek należący do grążyc, Kaczor (w szacie godowej) czarny z białym brzuchem i lusterkami, na głowie ma zwisający czub z długich, wąskich piórek; kaczka (...)

czyhitanie

inaczej szlifowanie.

czas łojny

okres przed rują, gdy samce wykazują najlepszą kondycję fizyczną.

chwytacz

osoba wybierająca zwierzynę z sieci podczas odłowów.

czemchanie

wycieranie przez jeleniowate poroża ze scypulu (o drzewa lub krzewy).

chrzest myśliwski

ceremonia pomazania myśliwego farbą z pierwszej strzelonej przez niego sztuki danego gatunku. Myśliwy klęka na lewe kolano, lewą rękę trzyma na broni, a prawą na tuszy zwierza. Łowczy (...)

czochrać się

o jeleniach i dzikach: wycierać się o drzewa.

ciężary łowieckie

w dawnej Polsce świadczenia ponoszone przez ogół ludności na rzecz księcia w związku z posiadaniem przez niego monopolu łowieckiego (regale łowieckie). Część tych świadczeń płacono w (...)

cięty pies, cięty pies, ostry

cecha psa myśliwskiego: zajadły w stosunku do drapieżników.