Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: czarna stopa

czarna stopa

teren pozbawiony pokrywy śnieżnej: polowanie na czarnej stopie odbywa się na obszarze, gdzie brak śniegu.

Czarna stopa to termin używany w łowiectwie, który opisuje teren pozbawiony pokrywy śnieżnej. Jest to szczególnie istotne dla myśliwych, ponieważ umożliwia im łatwiejszy dostęp do zwierzyny oraz poprawia widoczność w trakcie polowania. Czarna stopa jest charakterystyczna dla okresu jesienno-zimowego, gdy niskie temperatury powodują brak śniegu. W takich warunkach zwierzęta stają się bardziej aktywne i łatwiejsze do zlokalizowania. Polowanie na czarnej stopie wiąże się z wyzwaniami, ponieważ myśliwi muszą poruszać się w trudnym terenie bez śniegu oraz unikać pozostawiania śladów, które mogłybystraszyć zwierzynę.

Ponadto polowanie na czarnej stopie wymaga ostrożności ze względu na obecność innych ludzi i zwierząt w okolicy. Pomimo trudności, dla myśliwych stanowi to satysfakcjonujące doświadczenie, które umożliwia im bliski kontakt z naturą oraz pozwala na nawiązywanie relacji z innymi pasjonatami łowiectwa. Polowanie na czarnej stopie daje także możliwość czerpania radości z obcowania z pięknem przyrody i spędzania czasu na łonie natury.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj czarna stopa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cofny

wyżeł dający się łatwo odwołać.

chycać

o zającu i samie: poruszać się wolnymi skokami.

czochrać się

o jeleniach i dzikach: wycierać się o drzewa.

chata

gniazdo bobra zbudowane z gałęzi.

celownik

zestaw służący do celowania. Celownik może być otwarty lub optyczny; otwarty składa się: na lufie broni kulowej z muszki i szczerbinki, na lufie broni śrutowej tylko z muszki (przy (...)

czaty

sposób polowania polegąjący na czatowaniu w czatowni, na ambonie, na przestryku lub przy norze.

ciąg

1) nazwa gwintu w gwintowanej broni myśliwskiej;
2) przelot dzikich kaczek lub gęsi wieczorem na żerowiska i rano na wodę, wykorzystywane przez myśliwych na polowaniu.

chrap

charakterystyczny głos wydawany przez łosia byka w czasie bukowiska.

chruściel derkacz

inaczej derkacz.

chrzest myśliwski

ceremonia pomazania myśliwego farbą z pierwszej strzelonej przez niego sztuki danego gatunku. Myśliwy klęka na lewe kolano, lewą rękę trzyma na broni, a prawą na tuszy zwierza. Łowczy (...)