Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chmara

chmara

stado żubrów, jeleni, danieli lub łosi.

Chmara to termin używany w łowiectwie, aby określić grupę dzikich zwierząt, które są zazwyczaj spotykane w stadach. Termin ten jest używany do opisywania stad żubrów, jeleni, danieli lub łosi. Chmara może składać się z kilku osobników lub nawet kilkuset. Wszystkie te zwierzęta są bardzo podobne do siebie i mają podobne cechy fizyczne i zachowania.

Chmary są często spotykane w lasach, gdzie mogą znaleźć dużo pożywienia i schronienia. Zazwyczaj składają się one z samic i młodych osobników, a samce są obecne tylko w okresie godowym. Chmary czasami przemieszczają się w poszukiwaniu pożywienia lub schronienia.

Chmary są ważnym elementem ekosystemu, ponieważ ich obecność może mieć pozytywny wpływ na środowisko. Służą one jako naturalny regulator populacji innych gatunków, ponieważ ich obecność może ograniczać liczbę innych dzikich zwierząt. Ponadto chmary mogą również pomagać w utrzymaniu równowagi biologicznej poprzez konsumpcję roślin i innych organizmów żywych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chmara w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cyranka, cyranka (Anas querquedula L.)

ptak z rodziny kaczek należący do kaczek właściwych (pływających). Kaczor (w szacie godowej) barwnie upierzony z zielonym lusterkiem. Kaczka brunatna. Długość ciała 36-40 cm, ciężar (...)

ciągi słonek

wiosenne loty tokowe słonek odbywane wieczorem po zachodzie słońca, rzadziej o świcie.

cyraneczka, cyraneczka (Anas crecca L.)

najmniejsza z krajowych kaczek należąca do kaczek właściwych (pływających). Kaczor cyraneczki (w szacie godowej) pięknie ubarwiony z zielonogranatowym lusterkiem, kaczka szarobrązowa. (...)

chwytacz

osoba wybierająca zwierzynę z sieci podczas odłowów.

chruściele, chruściele (Rallidae)

rodzina ptaków naziemnych z rzędu żurawiowatych. Z gatunków łownych do chruścieli należą derkacz i łyska.

chruściel derkacz

inaczej derkacz.

chrzest myśliwski

ceremonia pomazania myśliwego farbą z pierwszej strzelonej przez niego sztuki danego gatunku. Myśliwy klęka na lewe kolano, lewą rękę trzyma na broni, a prawą na tuszy zwierza. Łowczy (...)

czyścić

inaczej trzebić.

chwost

ogon muflona.

choroba Banga, choroba Banga, bruceloza

choroba wywoływana przez bakterie z grupy brucella; atakuje większość zwierząt łownych. Zwalczanie jest bardzo trudne.