Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chmara

chmara

stado żubrów, jeleni, danieli lub łosi.

Chmara to termin używany w łowiectwie, aby określić grupę dzikich zwierząt, które są zazwyczaj spotykane w stadach. Termin ten jest używany do opisywania stad żubrów, jeleni, danieli lub łosi. Chmara może składać się z kilku osobników lub nawet kilkuset. Wszystkie te zwierzęta są bardzo podobne do siebie i mają podobne cechy fizyczne i zachowania.

Chmary są często spotykane w lasach, gdzie mogą znaleźć dużo pożywienia i schronienia. Zazwyczaj składają się one z samic i młodych osobników, a samce są obecne tylko w okresie godowym. Chmary czasami przemieszczają się w poszukiwaniu pożywienia lub schronienia.

Chmary są ważnym elementem ekosystemu, ponieważ ich obecność może mieć pozytywny wpływ na środowisko. Służą one jako naturalny regulator populacji innych gatunków, ponieważ ich obecność może ograniczać liczbę innych dzikich zwierząt. Ponadto chmary mogą również pomagać w utrzymaniu równowagi biologicznej poprzez konsumpcję roślin i innych organizmów żywych.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chmara w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

combrownik

lekceważące określenie myśliwego, polującego wyłącznie w celu zdobycia dziczyzny.

cielę

młody żubr, łoś, jeleń i daniel (w pierwszym roku życia).

cocer spaniel

rasa psa myśliwskiego, płochacza. Używany jest głównie do polowań na bażanty i ptactwo wodne; bardzo dobry aporter. Może być też ułożony jako pies wielostronny. Coocker spaniel. jest (...)

choroba Banga, choroba Banga, bruceloza

choroba wywoływana przez bakterie z grupy brucella; atakuje większość zwierząt łownych. Zwalczanie jest bardzo trudne.

chybiać

nie trafiać zwierzyny, strzelać bezskutecznie.

ciecier

gwarowe, cietrzew kogut.

czas ochronny

okres, w którym na mocy ustawy nie wolno polować na dany gatunek zwierzyny łownej; przeważnie obejmuje on czas rozrodu i wychowywania młodych.

cyranka, cyranka (Anas querquedula L.)

ptak z rodziny kaczek należący do kaczek właściwych (pływających). Kaczor (w szacie godowej) barwnie upierzony z zielonym lusterkiem. Kaczka brunatna. Długość ciała 36-40 cm, ciężar (...)

chart

rasa psów myśliwskich używana do polowań na lisy i zające na dużych, otwartych przestrzeniach. Obecnie w Polsce zabronione.

chruściele, chruściele (Rallidae)

rodzina ptaków naziemnych z rzędu żurawiowatych. Z gatunków łownych do chruścieli należą derkacz i łyska.