Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: cielę

cielę

młody żubr, łoś, jeleń i daniel (w pierwszym roku życia).

Cielę to młody sztucznie hodowany gatunek zwierząt, który jest wykorzystywany do celów łowieckich. Jest to młody żubr, łoś, jeleń lub daniel, który ma mniej niż rok. Cielęta są uważane za bardzo cenne i szanowane przez myśliwych. Są one często wykorzystywane do celów edukacyjnych i rekreacyjnych.

Cielęta są zazwyczaj hodowane w specjalnych ogrodach lub na pastwiskach, gdzie mogą swobodnie się poruszać i rosnąć. Są one karmione specjalną mieszanką paszy, aby zapewnić im odpowiedni poziom odżywienia. Cielęta są również regularnie odrobaczane i szczepione przed chorobami.

Myśliwi starannie monitorują stan zdrowia cieląt i dbają o ich dobre samopoczucie. Służy to temu, aby cielęta były w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej przed polowaniem. Myśliwi starannie obserwują cielęta podczas polowań, aby upewnić się, że nie są one narażone na nadmierne stresowanie lub uszkodzenia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj cielę w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

chwost

ogon muflona.

cwał

sposób szybkiego poruszania się zwierzyny płowej.

cieciorka

kura cietrzewia.

chrostówka

używana dawniej, zwłaszcza na polowaniach z chartami, mała, ale bardzo donośna trąbka myśliwska.

chłodzić się

o zwierzynie: kąpać się w babrzysku.

czuszykanie

jeden z głosów wydawanych przez koguta cietrzewia podczas tokowania.

cietrzew, cietrzew (Lyrurus Tetrix L.)

ptak wielkości kury domowej z rzędu kuraków. Samiec (kogut) czarny z metalicznym połyskiem i ogonem w kształcie lity, samica (cieciorki) szarobrązowa; na skrzydłach mają białe pręgi. (...)

ciąć

o dziku: atakować szablami myśliwego lub psa.

chmara

stado żubrów, jeleni, danieli lub łosi.

chrzest myśliwski

ceremonia pomazania myśliwego farbą z pierwszej strzelonej przez niego sztuki danego gatunku. Myśliwy klęka na lewe kolano, lewą rękę trzyma na broni, a prawą na tuszy zwierza. Łowczy (...)