Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: cocer spaniel

cocer spaniel

rasa psa myśliwskiego, płochacza. Używany jest głównie do polowań na bażanty i ptactwo wodne; bardzo dobry aporter. Może być też ułożony jako pies wielostronny. Coocker spaniel. jest psem średniej wielkości o zwartej budowie. Sierść długa jedwabista, maści czarnej lub brązowej (czasami w łaty).

Cocker spaniel to rasa psa myśliwskiego, charakteryzująca się płochaczą naturą. Jest wykorzystywany przede wszystkim do polowań na bażanty i ptactwo wodne, znanym także ze znakomitej umiejętności aportowania. Rasa ta może być również wykorzystywana jako pies wielostronny, co oznacza, że ma zdolność do pracy w różnych rodzajach łowienia.

Coocker spaniel to średniej wielkości pies o zwartej budowie. Jego sierść jest długa i jedwabista, występuje głównie w kolorach czarnym lub brązowym, czasami w formie łat. Charakteryzuje go miła uroda oraz energiczna, przyjazna natura. Ze względu na swoje cechy i sprawność w polowaniu, coocker spaniel cieszy się popularnością zarówno jako pies myśliwski, jak i towarzyski.

Ta rasa cechuje się również dobrymi predyspozycjami do pracy z człowiekiem – jest chętna do nauki i posłuszna. To inteligentny pies o silnym instynkcie łowieckim i doskonałym wyczuciu zapachu. W codziennym funkcjonowaniu może być wymagający pod względem pielęgnacji sierści ze względu na jej długość i jedwabistą strukturę oraz podatność na plątanie się.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj cocer spaniel w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cofny

wyżeł dający się łatwo odwołać.

cieknąć

inaczej ciec.

cewki

kończyny sarny

chata

gniazdo bobra zbudowane z gałęzi.

czyszczenie broni

bardzo ważny zabieg, polegający na usunięciu z przewodów luf bardzo szkodliwych osadów po strzale oraz wody i kurzu z zewnętrznej strony broni po polowaniu. Po wyczyszczeniu specjalnymi (...)

chatka

gniazdo piżmaka zbudowane wśród trzcin i szuwarów z twarde] roślinności wodnej.

ciąg

1) nazwa gwintu w gwintowanej broni myśliwskiej;
2) przelot dzikich kaczek lub gęsi wieczorem na żerowiska i rano na wodę, wykorzystywane przez myśliwych na polowaniu.

cień

inaczej bałwan.

chruściel derkacz

inaczej derkacz.

czterodwudziestak

jeleń byk noszący poroże posiadające po dwanaście odnóg na każdej tyce (cz. regularny) lub na jednej z tyk (cz. nieregularny).