Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chwost

chwost

ogon muflona.

Chwost to ogon muflona, który jest częścią jego anatomii. Jest to długi, sztywny ogon, który może mieć długość od 15 do 30 cm. Ogon ten składa się z kilku grubych, sztywnych włosów, które są zazwyczaj czarne lub brązowe. Chwost jest używany przez muflony do wydawania sygnałów ostrzegawczych i komunikacji między nimi. Muflony mogą wykorzystywać swoje chwosty do wskazywania innym muflonom, gdzie są i jakie zagrożenia mogą występować. Chwost może być również używany do obrony przed drapieżnikami lub innymi zagrożeniami. Muflony mogą uderzać swoimi chwostami w powietrze lub na ziemię, aby odstraszyć drapieżniki lub inne zagrożenia.

Chwost ma również inne funkcje poza ostrzeganiem i obroną. Muflony mogą uderzać swoimi chwostami o siebie nawzajem, aby okazać sobie nawzajem szacunek lub przyjaźń. Chwost może być również używany do oznaczania terytoriów lub oznaczenia miejsca godowego. Muflony mogą również uderzać swoimi chwostami o ziemię, aby wskazać innym muflonom drogę do miejsca godowego lub terytoriów.

Chociaż chwost jest często kojarzony z muflonami, można go również spotkać u innych gatunków z rodziny owczych, takich jak jelenie i daniele. Chociaż ich funkcje mogą się nieco różnić, ich podstawowa funkcja pozostaje ta sama - ostrzeganie i obrona przed drapieżnikami oraz komunikacja między samcami i samicami tego samego gatunku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chwost w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czujny

o ostrożnej zwierzynie.

chmara

stado żubrów, jeleni, danieli lub łosi.

caniductores, caniductores, psiarze

służebnicy książęcy, którzy wodzili psy myśliwskie.

Conseil International de la Chasse

międzynarodowa organizacja łowiecka z siedzibą w Paryżu.

czatować

śledzić, czekać w ukryciu na przyjście zwierzyny.

chłyst

młody jeleń (byczek) przebywający w okresie rykowiska w pobliżu chmary, odpędzany przez stadnego byka.

cieciorka

kura cietrzewia.

czerń

ptaki należące do rodziny kulkowatych.

chrapanie

charakterystyczny glos wydawany przez słonkę w czasie lotu tokowego (ciągu).

chwost

ogon muflona.