Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chrapanie

chrapanie

charakterystyczny glos wydawany przez słonkę w czasie lotu tokowego (ciągu).

Chrapanie jest to charakterystyczny dźwięk wydawany przez słonkę w czasie lotu tokowego. Jest to dźwięk o niskiej częstotliwości, który może być słyszany na duże odległości. Dźwięk ten jest wytwarzany przez skrzydła słonki, które są ustawione pod kątem do ciała ptaka. Gdy ptak porusza skrzydłami, powietrze jest wyciskane z między piórami i tworzy charakterystyczny dźwięk. Chrapanie jest bardzo ważne dla łowców, ponieważ pozwala im określić, gdzie znajduje się ptak.

Chrapanie może być również używane do określenia wielkości i rodzaju ptaka. Na przykład chrapanie słonki jest głośniejsze niż chrapanie mewy. Może to pomóc łowcom określić, czy ptak jest duży czy mały oraz jaki rodzaj ptaka obserwują.

Chrapanie może również być używane do określenia poziomu aktywności ptaka. Jeśli dany ptak jest bardzo aktywny, chrapanie będzie głośniejsze i bardziej intensywne niż w przypadku spokojnego lotu. To pozwala łowcom określić, czy dany ptak jest gotowy do polowania lub czy lepiej go ominąć.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chrapanie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cieciorka

kura cietrzewia.

chruściel derkacz

inaczej derkacz.

czernienie luf, czernienie luf, brunirowanie, oksydowanie

wytwarzanie na metalowych częściach broni powłoki ochronnej zabezpieczającej przed rdzą, Polega to na sztucznym wywoływaniu rdzy (przez działanie kwasami, a następnie zaprawianiu olejem i (...)

ciągnąć

1) o ptakach wędrownych lecących wiosną na północ a w jesieni na południe;
2) o słonkach w czasie lotu tokowego.

cień

inaczej bałwan.

Cesarskie Towarzystwo Prawidłowego Myślistwa, Cesarskie Towarzystwo Prawidłowego Myślistwa (oddział warszawski)

ideowa organizacja łowiecka powstała w kwietniu 1889 r. w Warszawie (zob. historia łowiectwa w Polsce oraz (...)

czernica, czernica (Aythya fuligula L.)

gatunek z rodziny kaczek należący do grążyc, Kaczor (w szacie godowej) czarny z białym brzuchem i lusterkami, na głowie ma zwisający czub z długich, wąskich piórek; kaczka (...)

czternastak

jeleń byk noszący poroże posiadające po siedem odnóg na każdej tyce (czternastal regularny) lub na jednej z tyk (czternastak nieregularny).

czapliniec

miejsce licznego gniazdowania czapli. W czaplińcu czaple siwe podlegają całkowitej ochronie.

chorągwie

inaczej flagi.