Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: CIC

CIC

Conseil International de la Chasse.

Conseil International de la Chasse (CIC) to międzynarodowa organizacja łowiecka, która została założona w 1931 roku. Celem CIC jest promowanie i ochrona łowiectwa na całym świecie. Organizacja skupia się na edukacji, badaniach naukowych i działaniach na rzecz ochrony środowiska. CIC wspiera również wszelkie działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i dobrostanu zwierząt oraz ludzi.

CIC skupia się na wspieraniu i promowaniu odpowiedzialnego łowiectwa, które jest zgodne z prawem i dobrymi praktykami. Organizacja wspiera również badania naukowe dotyczące łowiectwa, a także edukację społeczeństwa na temat tego tematu. CIC wspiera również działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego, a także zapobieganie nadmiernemu polowaniu i niszczeniu siedlisk.

CIC skupia się również na tworzeniu międzynarodowej sieci współpracy między organizacjami łowieckimi, aby umożliwić wymianę informacji i dobrych praktyk. Organizacja ma również swoje własne programy edukacyjne, które są skierowane do myśliwych, aby pomóc im lepiej rozumieć ich obowiązki wobec społeczeństwa i przyrody. CIC jest aktywnym członkiem Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) i przyczynia się do realizacji jej celów poprzez swoje działania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj CIC w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

combrownik

lekceważące określenie myśliwego, polującego wyłącznie w celu zdobycia dziczyzny.

cyraneczka, cyraneczka (Anas crecca L.)

najmniejsza z krajowych kaczek należąca do kaczek właściwych (pływających). Kaczor cyraneczki (w szacie godowej) pięknie ubarwiony z zielonogranatowym lusterkiem, kaczka szarobrązowa. (...)

ciąg

1) nazwa gwintu w gwintowanej broni myśliwskiej;
2) przelot dzikich kaczek lub gęsi wieczorem na żerowiska i rano na wodę, wykorzystywane przez myśliwych na polowaniu.

chyb, chyb, pióra

długie i sztywne włosy wyrastające na grzbiecie dzika i łosia, które w podnieceniu zwierz stroszy (stawia).

chrapy

nozdrza jelenia, łosia, daniela, muflona, sarny i kozicy.

cielę

młody żubr, łoś, jeleń i daniel (w pierwszym roku życia).

ciec, ciec, cieknąć

o kurakach: uchodzić pieszo bezszelestnie.

cap

samiec kozicy.

ciekanie się

inaczej cieczka.

ciche pędzenie

naganianie zwierzyny przy pomocy 2-4 naganiaczy cicho przechodzących przez miot. Stosowane podczas polowań na samy i jelenie (zwierzyna powoli opuszcza miot).