Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: czarnuch

czarnuch

gwarowe określenie dzika.

Czarnuch to gwarowe określenie dzika, które jest używane przez myśliwych i innych miłośników łowiectwa. Termin ten odnosi się do dzikich zwierząt, które są polowane w celu zdobycia mięsa lub skór. Dzik jest jednym z najbardziej popularnych gatunków zwierząt łownych, ponieważ jest łatwy do polowania i ma dużo mięsa.

Dzik może być polowany na wiele sposobów, w tym na pieszo, na rowerze lub samochodem. Można go również polować za pomocą psów myśliwskich lub broni palnej. Polowanie na dzika jest bardzo popularne w wielu krajach, a nawet w niektórych stanach USA.

Polowanie na dzika może być bardzo ekscytujące i satysfakcjonujące, ale trzeba pamiętać o bezpieczeństwie i przestrzeganiu przepisów dotyczących łowiectwa. Myśliwi muszą mieć odpowiednie pozwolenia i uprawnienia do polowania na dzika oraz muszą przestrzegać określonych limitów ilości zabijanych zwierząt. Polowanie na dzik może być ryzykowne, więc ważne jest, aby myśliwi byli odpowiednio przygotowani i wiedzieli, co robić w razie niespodziewanych sytuacji.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj czarnuch w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cewki

kończyny sarny

chwytacz

osoba wybierająca zwierzynę z sieci podczas odłowów.

Conseil International de la Chasse

międzynarodowa organizacja łowiecka z siedzibą w Paryżu.

ciołek

roczny samiec żubra, łosia, jelenia lub daniela.

cocer spaniel

rasa psa myśliwskiego, płochacza. Używany jest głównie do polowań na bażanty i ptactwo wodne; bardzo dobry aporter. Może być też ułożony jako pies wielostronny. Coocker spaniel. jest (...)

cukrować

o psach gończych: podczas gonienia wydawać głos przyjemny dla ucha myśliwego.

choroba motylicza, choroba motylicza, motylica

choroba wywoływana przez przywry. Najczęstsza, to motylica wątrobowa (fasciola hepatica). Posiada bardzo skomplikowany cykl rozwojowy z błotniarką moczarową jako żywicielem pośrednim. (...)

czatownia

obudowane naziemne stanowisko myśliwskie przeznaczone głównie do polowania na wilki i lisy przy przynęcie.

chwost

ogon muflona.

cieciorka

kura cietrzewia.