Definicja hasła: czarnuch
- czarnuch
gwarowe określenie dzika.
Czarnuch to gwarowe określenie dzika, które jest używane przez myśliwych i innych miłośników łowiectwa. Termin ten odnosi się do dzikich zwierząt, które są polowane w celu zdobycia mięsa lub skór. Dzik jest jednym z najbardziej popularnych gatunków zwierząt łownych, ponieważ jest łatwy do polowania i ma dużo mięsa.
Dzik może być polowany na wiele sposobów, w tym na pieszo, na rowerze lub samochodem. Można go również polować za pomocą psów myśliwskich lub broni palnej. Polowanie na dzika jest bardzo popularne w wielu krajach, a nawet w niektórych stanach USA.
Polowanie na dzika może być bardzo ekscytujące i satysfakcjonujące, ale trzeba pamiętać o bezpieczeństwie i przestrzeganiu przepisów dotyczących łowiectwa. Myśliwi muszą mieć odpowiednie pozwolenia i uprawnienia do polowania na dzika oraz muszą przestrzegać określonych limitów ilości zabijanych zwierząt. Polowanie na dzik może być ryzykowne, więc ważne jest, aby myśliwi byli odpowiednio przygotowani i wiedzieli, co robić w razie niespodziewanych sytuacji.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj czarnuch w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę C
- cewki
kończyny sarny
- chwytacz
osoba wybierająca zwierzynę z sieci podczas odłowów.
- Conseil International de la Chasse
międzynarodowa organizacja łowiecka z siedzibą w Paryżu.
- ciołek
roczny samiec żubra, łosia, jelenia lub daniela.
- cocer spaniel
rasa psa myśliwskiego, płochacza. Używany jest głównie do polowań na bażanty i ptactwo wodne; bardzo dobry aporter. Może być też ułożony jako pies wielostronny. Coocker spaniel. jest (...)
- cukrować
o psach gończych: podczas gonienia wydawać głos przyjemny dla ucha myśliwego.
- choroba motylicza, choroba motylicza, motylica
choroba wywoływana przez przywry. Najczęstsza, to motylica wątrobowa (fasciola hepatica). Posiada bardzo skomplikowany cykl rozwojowy z błotniarką moczarową jako żywicielem pośrednim. (...)
- czatownia
obudowane naziemne stanowisko myśliwskie przeznaczone głównie do polowania na wilki i lisy przy przynęcie.
- chwost
ogon muflona.
- cieciorka
kura cietrzewia.