Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: czarnuch

czarnuch

gwarowe określenie dzika.

Czarnuch to gwarowe określenie dzika, używane przez myśliwych i miłośników łowiectwa. Termin ten odnosi się do dzikiego zwierzęcia, które jest polowane dla mięsa lub skóry. Dzik jest popularnym gatunkiem zwierząt łownych ze względu na dostępność mięsa. Można polować na dzika różnymi sposobami, takimi jak pieszo, na rowerze lub samochodem, a także za pomocą psów myśliwskich lub broni palnej.

Polowanie na dzika jest rozpowszechnione w wielu krajach oraz stanach USA i zapewnia ekscytację i satysfakcję myśliwym. Jednak konieczne jest przestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa i ograniczeń ilości zabijanych zwierząt. Myśliwi muszą posiadać odpowiednie pozwolenia i uprawnienia do polowania na dzika oraz być przygotowani na niespodziewane sytuacje.

Oprócz aspektów praktycznych, polowanie na dzika odgrywa istotną rolę w regulacji populacji tych zwierząt oraz w utrzymywaniu równowagi ekosystemu. Pozwala również wykorzystać naturalne zasoby przyrody w sposób zrównoważony i odpowiedzialny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj czarnuch w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

ciołek

roczny samiec żubra, łosia, jelenia lub daniela.

cień

inaczej bałwan.

chustka

inaczej fartuszek.

czółenko

część łącząca lufę z kolbą w myśliwskiej broni łamanej

ciec, ciec, cieknąć

o kurakach: uchodzić pieszo bezszelestnie.

czaple, czaple (Ardeidae)

rodzina ptaków z rzędu brodzących. Mają długi dziób (ostro zakończony), szyję, skok i palce długie. Dobrze chodzą i pływają. W locie charakterystycznie wyginają szyję w kształcie (...)

celownik

zestaw służący do celowania. Celownik może być otwarty lub optyczny; otwarty składa się: na lufie broni kulowej z muszki i szczerbinki, na lufie broni śrutowej tylko z muszki (przy (...)

czterodwudziestak

jeleń byk noszący poroże posiadające po dwanaście odnóg na każdej tyce (cz. regularny) lub na jednej z tyk (cz. nieregularny).

ciąg

1) nazwa gwintu w gwintowanej broni myśliwskiej;
2) przelot dzikich kaczek lub gęsi wieczorem na żerowiska i rano na wodę, wykorzystywane przez myśliwych na polowaniu.

cieki, cieki, zgrzebła

nogi ptaków z rzędu kuraków.