Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: czarnuch

czarnuch

gwarowe określenie dzika.

Czarnuch to gwarowe określenie dzika, które jest używane przez myśliwych i innych miłośników łowiectwa. Termin ten odnosi się do dzikich zwierząt, które są polowane w celu zdobycia mięsa lub skór. Dzik jest jednym z najbardziej popularnych gatunków zwierząt łownych, ponieważ jest łatwy do polowania i ma dużo mięsa.

Dzik może być polowany na wiele sposobów, w tym na pieszo, na rowerze lub samochodem. Można go również polować za pomocą psów myśliwskich lub broni palnej. Polowanie na dzika jest bardzo popularne w wielu krajach, a nawet w niektórych stanach USA.

Polowanie na dzika może być bardzo ekscytujące i satysfakcjonujące, ale trzeba pamiętać o bezpieczeństwie i przestrzeganiu przepisów dotyczących łowiectwa. Myśliwi muszą mieć odpowiednie pozwolenia i uprawnienia do polowania na dzika oraz muszą przestrzegać określonych limitów ilości zabijanych zwierząt. Polowanie na dzik może być ryzykowne, więc ważne jest, aby myśliwi byli odpowiednio przygotowani i wiedzieli, co robić w razie niespodziewanych sytuacji.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj czarnuch w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czernienie luf, czernienie luf, brunirowanie, oksydowanie

wytwarzanie na metalowych częściach broni powłoki ochronnej zabezpieczającej przed rdzą, Polega to na sztucznym wywoływaniu rdzy (przez działanie kwasami, a następnie zaprawianiu olejem i (...)

czochrać się

o jeleniach i dzikach: wycierać się o drzewa.

czworak, czworak, fierling

nietypowa broń myśliwska (łamana) posiadająca cztery lufy, przeważnie dwie kulowe i dwie śrutowe.

cholera ptaków

bardzo zaraźliwa choroba ptaków (szczególnie bażantów) wywoływana przez bakterie (Pasteurella aviseptica). Zwalczanie polega na stosowaniu szczepionek.

conductus ferinae

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na obowiązku odwożenia ubitej zwierzyny, poszukiwaniu postrzałków oraz wożeniu namiotów książęcych podczas polowania.

ciekanie się

inaczej cieczka.

czapla siwa, czapla siwa (Ardca cincrea L.)

ptak z rodziny czapli o długiej szyi, którą charakterystycznie wygina w locie. Wierzch ciała popielaty, spód biały, lotki dłoni czarne. Długość 90 cm, rozpiętość skrzydeł 160-170 cm. (...)

ciąć

o dziku: atakować szablami myśliwego lub psa.

czernica, czernica (Aythya fuligula L.)

gatunek z rodziny kaczek należący do grążyc, Kaczor (w szacie godowej) czarny z białym brzuchem i lusterkami, na głowie ma zwisający czub z długich, wąskich piórek; kaczka (...)

czatować

śledzić, czekać w ukryciu na przyjście zwierzyny.