Definicja hasła: czyhitanie
- czyhitanie
inaczej szlifowanie.
Czyhitanie jest techniką łowiecką, która polega na wywoływaniu dźwięków przez głuszca, aby go podskoczyć. Jest to czwarta i ostatnia zwrotka pieśni głuszca, która jest wywoływana przez myśliwego. Głuszec wykonuje ten dźwięk, gdy jest już blisko myśliwego, a następnie myśliwy może go podskoczyć na odległość strzału.
Czyhitanie jest bardzo skuteczną techniką łowiecką, ponieważ pozwala myśliwemu na zbliżenie się do ptaka na odległość strzału. Technika ta wymaga dużej precyzji i cierpliwości, ponieważ myśliwy musi być w stanie wywołać dźwięk głuszca i ustalić odpowiedni moment do podskoczenia. Myśliwy musi również być bardzo cicho i spokojny, aby nie spłoszyć ptaka.
Czyhitanie jest techniką łowiecką, która wymaga dużej precyzji i cierpliwości. Polega ona na wywołaniu dźwięku przez głuszca i podskoczeniu go na odległość strzału. Jest to skuteczna metoda polowania, ale wymaga dużej umiejętności i dobrego słuchu.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj czyhitanie w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę C
- chrapy
nozdrza jelenia, łosia, daniela, muflona, sarny i kozicy.
- chatka
gniazdo piżmaka zbudowane wśród trzcin i szuwarów z twarde] roślinności wodnej.
- cielna
o żubrzycy, łoszy, łani: nosząca płód.
- conductus, conductus, przewód łowiecki
jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na dostarczaniu i utrzymywaniu podwód dla księcia, jego strzelców i dworu podczas polowania.
- cherlawy
wynędzniały zwierz nie nadający się do hodowli.
- czuszykanie
jeden z głosów wydawanych przez koguta cietrzewia podczas tokowania.
- cielić się
o samicach żubra, łosia, jelenia i daniela: rodzić młode.
- czapliniec
miejsce licznego gniazdowania czapli. W czaplińcu czaple siwe podlegają całkowitej ochronie.
- ciche pędzenie
naganianie zwierzyny przy pomocy 2-4 naganiaczy cicho przechodzących przez miot. Stosowane podczas polowań na samy i jelenie (zwierzyna powoli opuszcza miot).