Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ciołek

ciołek

roczny samiec żubra, łosia, jelenia lub daniela.

Ciołek to roczny samiec żubra, łosia, jelenia lub daniela. Jest to określenie używane w łowiectwie, aby opisać młodego samca tych gatunków zwierząt. Ciołki są zazwyczaj mniejsze od dorosłych samców i mają mniejsze poroże. Są one często polowane przez myśliwych, ponieważ są bardziej aktywne i łatwiejsze do znalezienia niż dorosłe samce.

Ciołki są zazwyczaj najbardziej aktywne w porze wieczornej i nocnej, kiedy szukają pożywienia. Ich dieta składa się głównie z trawy, liści i innych roślin. Ciołki są również znane ze swojego agresywnego zachowania wobec innych samców tego samego gatunku. Mogą one walczyć o terytorium lub partnerkę, a także bronić swojego terytorium przed innymi samcami.

Ciołki są ważnym elementem ekosystemu, ponieważ ich obecność może wpłynąć na populacje innych gatunków zwierząt. Ich obecność może również wpłynąć na strukturę populacji danego gatunku, ponieważ ciołki mogą konkurować o partnerki i terytoria z dorosłymi samcami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ciołek w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

choroba motylicza, choroba motylicza, motylica

choroba wywoływana przez przywry. Najczęstsza, to motylica wątrobowa (fasciola hepatica). Posiada bardzo skomplikowany cykl rozwojowy z błotniarką moczarową jako żywicielem pośrednim. (...)

czernica, czernica (Aythya fuligula L.)

gatunek z rodziny kaczek należący do grążyc, Kaczor (w szacie godowej) czarny z białym brzuchem i lusterkami, na głowie ma zwisający czub z długich, wąskich piórek; kaczka (...)

chrapanie

charakterystyczny glos wydawany przez słonkę w czasie lotu tokowego (ciągu).

cyranka, cyranka (Anas querquedula L.)

ptak z rodziny kaczek należący do kaczek właściwych (pływających). Kaczor (w szacie godowej) barwnie upierzony z zielonym lusterkiem. Kaczka brunatna. Długość ciała 36-40 cm, ciężar (...)

ciota

stara łania.

czółenko

część łącząca lufę z kolbą w myśliwskiej broni łamanej

chata

gniazdo bobra zbudowane z gałęzi.

chorągwie

inaczej flagi.

chyb, chyb, pióra

długie i sztywne włosy wyrastające na grzbiecie dzika i łosia, które w podnieceniu zwierz stroszy (stawia).

czapliniec

miejsce licznego gniazdowania czapli. W czaplińcu czaple siwe podlegają całkowitej ochronie.