Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: cuch

cuch

węch psa myśliwskiego.

Cuch jest jednym z najważniejszych narzędzi, które posiada pies myśliwski. Jest to zdolność do wykrywania zapachu, która pozwala psu na wykrywanie i śledzenie zwierzyny. Cuch jest bardzo silny i może być używany do wykrywania zapachu na duże odległości. Pies myśliwski może wykrywać zapachy na odległości nawet do kilku kilometrów.

Cuch jest bardzo ważny dla psa myśliwskiego, ponieważ pozwala mu na wykrywanie i śledzenie zwierzyny. Pies myśliwski może wykrywać zapachy, które są niewidoczne dla ludzi. Dzięki temu może on łatwo odnaleźć swoją ofiarę i doprowadzić do jej upolowania.

Pies myśliwski ma również inne narzędzia, takie jak słuch i wzrok, ale cuch jest najważniejszy. Jego cuch jest tak silny, że może on wykrywać zapachy nawet na duże odległości. Dlatego też cuch jest tak ważny dla psa myśliwskiego i pozwala mu na skuteczną polowanie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj cuch w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cielić się

o samicach żubra, łosia, jelenia i daniela: rodzić młode.

cieknąć

inaczej ciec.

cielna

o żubrzycy, łoszy, łani: nosząca płód.

czas łojny

okres przed rują, gdy samce wykazują najlepszą kondycję fizyczną.

chycać

o zającu i samie: poruszać się wolnymi skokami.

chałupa

legowisko zająca w śniegu.

cień

inaczej bałwan.

czok

zwężenie części wylotowej lufy śrutowej, mającej na celu zwiększenie pokrycia. Produkowane, są lufy o 1/4, 1/2, 3/4 i pełnych czokach; przeważnie prawa lufa ma półczok, lewa pełny (...)

cieszynka

małokalibrowa broń gwintowana z XVII w. używana do polowań na ptaki i drobną zwierzynę.

chart

rasa psów myśliwskich używana do polowań na lisy i zające na dużych, otwartych przestrzeniach. Obecnie w Polsce zabronione.