Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chata

chata

gniazdo bobra zbudowane z gałęzi.

Chata jest budowlą wykonaną przez bobra, która składa się z gałęzi i liści. Jest ona zazwyczaj umieszczona na brzegu lub w środku jeziora lub rzeki. Chata ma zazwyczaj kształt okrągły lub owalny, a jej średnica może wynosić od 1 do 3 metrów. Wewnątrz chata jest podzielona na kilka pomieszczeń, w których bobry mogą przechowywać swoje zapasy żywności i schronienie się przed drapieżnikami. Chata jest czasem otoczona wałem z gliny i piasku, aby chronić bobry przed drapieżnikami.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chata w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

ciągnięcie

powolne poruszanie się, wędrowanie żubrów, zwierzyny płowej, muflonów,

combrownik

lekceważące określenie myśliwego, polującego wyłącznie w celu zdobycia dziczyzny.

cietrzew, cietrzew (Lyrurus Tetrix L.)

ptak wielkości kury domowej z rzędu kuraków. Samiec (kogut) czarny z metalicznym połyskiem i ogonem w kształcie lity, samica (cieciorki) szarobrązowa; na skrzydłach mają białe pręgi. (...)

cyraneczka, cyraneczka (Anas crecca L.)

najmniejsza z krajowych kaczek należąca do kaczek właściwych (pływających). Kaczor cyraneczki (w szacie godowej) pięknie ubarwiony z zielonogranatowym lusterkiem, kaczka szarobrązowa. (...)

cwał

sposób szybkiego poruszania się zwierzyny płowej.

choroba motylicza, choroba motylicza, motylica

choroba wywoływana przez przywry. Najczęstsza, to motylica wątrobowa (fasciola hepatica). Posiada bardzo skomplikowany cykl rozwojowy z błotniarką moczarową jako żywicielem pośrednim. (...)

czaple, czaple (Ardeidae)

rodzina ptaków z rzędu brodzących. Mają długi dziób (ostro zakończony), szyję, skok i palce długie. Dobrze chodzą i pływają. W locie charakterystycznie wyginają szyję w kształcie (...)

ciąć

o dziku: atakować szablami myśliwego lub psa.

cel

punkt, do którego mierzy się i strzela.

czernica, czernica (Aythya fuligula L.)

gatunek z rodziny kaczek należący do grążyc, Kaczor (w szacie godowej) czarny z białym brzuchem i lusterkami, na głowie ma zwisający czub z długich, wąskich piórek; kaczka (...)