Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: cewka

cewka

noga samy.

Cewka to jeden z elementów wyposażenia łowieckiego, który służy do trzymania broni. Jest to metalowa rura, która jest przymocowana do dolnej części lufy i pozwala na trzymanie broni w pozycji pionowej. Cewka może być wykonana z różnych materiałów, takich jak stal, aluminium lub tworzywo sztuczne. Może mieć różne kształty i rozmiary, w zależności od rodzaju broni, którą ma trzymać.

Cewka jest bardzo ważnym elementem wyposażenia łowieckiego, ponieważ umożliwia precyzyjne strzelanie. Umożliwia ona utrzymanie broni w stabilnej pozycji podczas strzelania i zapobiega jej drganiom. Cewka może być również używana do celowania i ustawiania ostrości celu.

Cewka może być również używana do noszenia broni na plecach lub biodrach. Jest to szczególnie przydatne dla myśliwych, którzy muszą przenosić swoją broń na duże odległości. Cewka może być również uzupełniona o dodatkowe akcesoria, takie jak chwyty lub osłony, aby zwiększyć wygodę i bezpieczeństwo podczas noszenia broni.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj cewka w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

chrap

charakterystyczny głos wydawany przez łosia byka w czasie bukowiska.

czemchanie

wycieranie przez jeleniowate poroża ze scypulu (o drzewa lub krzewy).

cholera ptaków

bardzo zaraźliwa choroba ptaków (szczególnie bażantów) wywoływana przez bakterie (Pasteurella aviseptica). Zwalczanie polega na stosowaniu szczepionek.

chorągwie

inaczej flagi.

czatownia

obudowane naziemne stanowisko myśliwskie przeznaczone głównie do polowania na wilki i lisy przy przynęcie.

czerń

ptaki należące do rodziny kulkowatych.

czółenko

część łącząca lufę z kolbą w myśliwskiej broni łamanej

czernienie luf, czernienie luf, brunirowanie, oksydowanie

wytwarzanie na metalowych częściach broni powłoki ochronnej zabezpieczającej przed rdzą, Polega to na sztucznym wywoływaniu rdzy (przez działanie kwasami, a następnie zaprawianiu olejem i (...)

chata

gniazdo bobra zbudowane z gałęzi.

comber

część lędźwiowa grzbietu dziczyzny, np. samy, dzika, zająca.