Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: combrownik

combrownik

lekceważące określenie myśliwego, polującego wyłącznie w celu zdobycia dziczyzny.

Combrownik to określenie, które jest używane w środowisku myśliwych w celu lekceważenia tych, którzy polują wyłącznie po to, aby zdobyć dziczyznę. Combrownikami są zazwyczaj osoby, które nie mają doświadczenia w polowaniu i nie szanują tradycji łowiectwa. Nie mają one zazwyczaj odpowiedniego sprzętu ani umiejętności, aby skutecznie polować. Zamiast tego wykorzystują swoje pojazdy lub inne narzędzia do zabijania zwierzyny.

Combrownicy często nie przestrzegają przepisów dotyczących polowania i nie dbają o bezpieczeństwo innych myśliwych. Niektórzy combrownicy mogą również naruszać prawa dotyczące ochrony środowiska lub nawet dopuszczać się aktów przemocy wobec zwierzyny. Wszystko to może mieć negatywne skutki dla środowiska naturalnego i stanowić poważne zagrożenie dla populacji dzikich zwierząt.

Combrownicy są postrzegani jako myśliwi bez szacunku dla tradycji i etyki łowiectwa oraz bez odpowiedniego szacunku dla życia zwierząt. Słowo to jest uważane za obraźliwe i jest używane w celu lekceważenia tych, którzy polują w celach czysto komercyjnych lub bez odpowiedniego szacunku dla środowiska naturalnego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj combrownik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

ciche pędzenie

naganianie zwierzyny przy pomocy 2-4 naganiaczy cicho przechodzących przez miot. Stosowane podczas polowań na samy i jelenie (zwierzyna powoli opuszcza miot).

cocer spaniel

rasa psa myśliwskiego, płochacza. Używany jest głównie do polowań na bażanty i ptactwo wodne; bardzo dobry aporter. Może być też ułożony jako pies wielostronny. Coocker spaniel. jest (...)

cel

punkt, do którego mierzy się i strzela.

cieki, cieki, zgrzebła

nogi ptaków z rzędu kuraków.

chrzest myśliwski

ceremonia pomazania myśliwego farbą z pierwszej strzelonej przez niego sztuki danego gatunku. Myśliwy klęka na lewe kolano, lewą rękę trzyma na broni, a prawą na tuszy zwierza. Łowczy (...)

Cesarskie Towarzystwo Prawidłowego Myślistwa, Cesarskie Towarzystwo Prawidłowego Myślistwa (oddział warszawski)

ideowa organizacja łowiecka powstała w kwietniu 1889 r. w Warszawie (zob. historia łowiectwa w Polsce oraz (...)

chwost

ogon muflona.

czuszykanie

jeden z głosów wydawanych przez koguta cietrzewia podczas tokowania.

cyraneczka, cyraneczka (Anas crecca L.)

najmniejsza z krajowych kaczek należąca do kaczek właściwych (pływających). Kaczor cyraneczki (w szacie godowej) pięknie ubarwiony z zielonogranatowym lusterkiem, kaczka szarobrązowa. (...)

czerta

dawny sposób polowania na dziki. Polegał na otaczaniu bogatego w dziki kompleksu leśnego przez 800 do 1000 naganiaczy. Otaczali oni koliście linię złożoną z dwunastu myśliwych. Przed (...)