Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: combrownik

combrownik

lekceważące określenie myśliwego, polującego wyłącznie w celu zdobycia dziczyzny.

Combrownik to określenie, które jest używane w środowisku myśliwych w celu lekceważenia tych, którzy polują wyłącznie po to, aby zdobyć dziczyznę. Combrownikami są zazwyczaj osoby, które nie mają doświadczenia w polowaniu i nie szanują tradycji łowiectwa. Nie mają one zazwyczaj odpowiedniego sprzętu ani umiejętności, aby skutecznie polować. Zamiast tego wykorzystują swoje pojazdy lub inne narzędzia do zabijania zwierzyny.

Combrownicy często nie przestrzegają przepisów dotyczących polowania i nie dbają o bezpieczeństwo innych myśliwych. Niektórzy combrownicy mogą również naruszać prawa dotyczące ochrony środowiska lub nawet dopuszczać się aktów przemocy wobec zwierzyny. Wszystko to może mieć negatywne skutki dla środowiska naturalnego i stanowić poważne zagrożenie dla populacji dzikich zwierząt.

Combrownicy są postrzegani jako myśliwi bez szacunku dla tradycji i etyki łowiectwa oraz bez odpowiedniego szacunku dla życia zwierząt. Słowo to jest uważane za obraźliwe i jest używane w celu lekceważenia tych, którzy polują w celach czysto komercyjnych lub bez odpowiedniego szacunku dla środowiska naturalnego.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj combrownik w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

chłodzić się

o zwierzynie: kąpać się w babrzysku.

comber

część lędźwiowa grzbietu dziczyzny, np. samy, dzika, zająca.

cewki

kończyny sarny

caniductores, caniductores, psiarze

służebnicy książęcy, którzy wodzili psy myśliwskie.

chody psa

sposób poruszania się psa myśliwskiego podczas pracy w terenie.

ćwik

doświadczony, wyćwiczony ptak łowczy.

cyranka, cyranka (Anas querquedula L.)

ptak z rodziny kaczek należący do kaczek właściwych (pływających). Kaczor (w szacie godowej) barwnie upierzony z zielonym lusterkiem. Kaczka brunatna. Długość ciała 36-40 cm, ciężar (...)

czochrać się

o jeleniach i dzikach: wycierać się o drzewa.

chyb, chyb, pióra

długie i sztywne włosy wyrastające na grzbiecie dzika i łosia, które w podnieceniu zwierz stroszy (stawia).

cyraneczka, cyraneczka (Anas crecca L.)

najmniejsza z krajowych kaczek należąca do kaczek właściwych (pływających). Kaczor cyraneczki (w szacie godowej) pięknie ubarwiony z zielonogranatowym lusterkiem, kaczka szarobrązowa. (...)