Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: cieki

cieki, cieki, zgrzebła

nogi ptaków z rzędu kuraków.

Cieki - nogi ptaków z rzędu kuraków. Są to zazwyczaj małe ptaki o krótkich i szerokich skrzydłach oraz długich, wygiętych ogonach. Charakteryzują się czarnym i białym upierzeniem, które jest dobrze widoczne podczas lotu. Ich czarne dzioby posiadają charakterystyczny kształt, ułatwiający im wyciąganie owadów z ziemi. Cieki zamieszkują głównie lasy tropikalne i subtropikalne, ale można je spotkać także w innych środowiskach, takich jak parki narodowe, pola uprawne i ogrody. Ptaki te są aktywne zarówno w ciągu dnia, jak i nocy, a ich dieta składa się głównie z owadów i innych małych stworzeń.

Cieki przemieszczają się szybko po ziemi lub gałęziach drzew, polując na swoje ofiary. Pełnią też istotną rolę ekologiczną jako eliminatory martwych liści i innych odpadków leśnych oraz przenosząc nasiona roślin między miejscami. Dodatkowo stanowią naturalnych drapieżników z regulują populacje owadów i innych małych stworzeń.

Ptaki te mają istotne znaczenie dla zachowania równowagi biologicznej w swoich siedliskach oraz dla ochrony różnorodności biologicznej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj cieki w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czapeczka

kaptur ptaka łowczego.

chłodzić się

o zwierzynie: kąpać się w babrzysku.

cherlawy

wynędzniały zwierz nie nadający się do hodowli.

chyb, chyb, pióra

długie i sztywne włosy wyrastające na grzbiecie dzika i łosia, które w podnieceniu zwierz stroszy (stawia).

cholera ptaków

bardzo zaraźliwa choroba ptaków (szczególnie bażantów) wywoływana przez bakterie (Pasteurella aviseptica). Zwalczanie polega na stosowaniu szczepionek.

cocer spaniel

rasa psa myśliwskiego, płochacza. Używany jest głównie do polowań na bażanty i ptactwo wodne; bardzo dobry aporter. Może być też ułożony jako pies wielostronny. Coocker spaniel. jest (...)

cięty pies, cięty pies, ostry

cecha psa myśliwskiego: zajadły w stosunku do drapieżników.

combrownik

lekceważące określenie myśliwego, polującego wyłącznie w celu zdobycia dziczyzny.

czernienie luf, czernienie luf, brunirowanie, oksydowanie

wytwarzanie na metalowych częściach broni powłoki ochronnej zabezpieczającej przed rdzą, Polega to na sztucznym wywoływaniu rdzy (przez działanie kwasami, a następnie zaprawianiu olejem i (...)

chwytacz

osoba wybierająca zwierzynę z sieci podczas odłowów.