Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chycać

chycać

o zającu i samie: poruszać się wolnymi skokami.

Chycać to technika polowania, która polega na wykorzystaniu zwierzęcia jako przynęty. Zazwyczaj stosuje się ją do polowania na zające i sarny. Technika ta polega na tym, że zwierzęta te są wypuszczane na polowanie i poruszają się wolnymi skokami. Celem tej techniki jest sprowokowanie drapieżnika do ataku, co umożliwia myśliwemu oddanie strzału.

Chycać można wykonywać na różne sposoby. Najczęściej stosuje się specjalne klatki lub siatki, które służą do trzymania zwierząt. Zazwyczaj siatki są umieszczane w miejscach, gdzie drapieżnik może je łatwo zauważyć. Po umieszczeniu przynęty myśliwy ukrywa się i czeka na atak drapieżnika.

Chycać można również wykonywać bez użycia klatek lub siatek. W tym celu myśliwy musi nauczyć się wypuszczać zwierzęta tak, aby poruszały się one wolnymi skokami. Może to być trudne, ale jeśli myśliwy ma odpowiednie umiejętności, może to być skuteczną metodą polowania.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chycać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

ćwik

doświadczony, wyćwiczony ptak łowczy.

czujny

o ostrożnej zwierzynie.

czapeczka

kaptur ptaka łowczego.

czok

zwężenie części wylotowej lufy śrutowej, mającej na celu zwiększenie pokrycia. Produkowane, są lufy o 1/4, 1/2, 3/4 i pełnych czokach; przeważnie prawa lufa ma półczok, lewa pełny (...)

czas ochronny

okres, w którym na mocy ustawy nie wolno polować na dany gatunek zwierzyny łownej; przeważnie obejmuje on czas rozrodu i wychowywania młodych.

chorągwie

inaczej flagi.

czuszykanie

jeden z głosów wydawanych przez koguta cietrzewia podczas tokowania.

czyhitanie

inaczej szlifowanie.

ciągnięcie

powolne poruszanie się, wędrowanie żubrów, zwierzyny płowej, muflonów,

chrap

charakterystyczny głos wydawany przez łosia byka w czasie bukowiska.