Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: cień

cień

inaczej bałwan.

Cień, inaczej zwany bałwanem, jest to wypchany cietrzew lub makieta zrobiona z tektury, która jest osadzona na żerdce - bałwanicy. Jego głównym celem jest przyciąganie cietrzewi. Cień umieszczony jest w koronie drzew, najczęściej brzóz. Jest to bardzo skuteczny sposób na pozyskanie cietrzewi.

Cień powinien być umieszczony w odpowiednim miejscu, aby był widoczny dla ptaków. Najlepiej jest go umieścić na gałęziach drzewa, które są wystarczająco wysoko, aby były widoczne dla ptaków. Ważne jest również, aby cień był dobrze widoczny i niewidoczny dla myśliwych. Dlatego też powinien on być umieszczony w odpowiedniej odległości od myśliwych.

Cień powinien być również dobrze ustawiony i uformowany, aby przyciągać ptaki. Powinien mieć naturalny wygląd i być ustawiony tak, aby ptaki mogły go zobaczyć z daleka. Ponadto powinien mieć odpowiedni rozmiar i kształt, aby przyciągać ptaki.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj cień w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

choroba Banga, choroba Banga, bruceloza

choroba wywoływana przez bakterie z grupy brucella; atakuje większość zwierząt łownych. Zwalczanie jest bardzo trudne.

chałupa

legowisko zająca w śniegu.

ciota

stara łania.

cocer spaniel

rasa psa myśliwskiego, płochacza. Używany jest głównie do polowań na bażanty i ptactwo wodne; bardzo dobry aporter. Może być też ułożony jako pies wielostronny. Coocker spaniel. jest (...)

czapliniec

miejsce licznego gniazdowania czapli. W czaplińcu czaple siwe podlegają całkowitej ochronie.

czernienie luf, czernienie luf, brunirowanie, oksydowanie

wytwarzanie na metalowych częściach broni powłoki ochronnej zabezpieczającej przed rdzą, Polega to na sztucznym wywoływaniu rdzy (przez działanie kwasami, a następnie zaprawianiu olejem i (...)

czok

zwężenie części wylotowej lufy śrutowej, mającej na celu zwiększenie pokrycia. Produkowane, są lufy o 1/4, 1/2, 3/4 i pełnych czokach; przeważnie prawa lufa ma półczok, lewa pełny (...)

czółenko

część łącząca lufę z kolbą w myśliwskiej broni łamanej

ciąg

1) nazwa gwintu w gwintowanej broni myśliwskiej;
2) przelot dzikich kaczek lub gęsi wieczorem na żerowiska i rano na wodę, wykorzystywane przez myśliwych na polowaniu.

ciche pędzenie

naganianie zwierzyny przy pomocy 2-4 naganiaczy cicho przechodzących przez miot. Stosowane podczas polowań na samy i jelenie (zwierzyna powoli opuszcza miot).