Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ciągnąć

ciągnąć

1) o ptakach wędrownych lecących wiosną na północ a w jesieni na południe;
2) o słonkach w czasie lotu tokowego.

Ciągnąć to określenie, które odnosi się do lotu ptaków wędrownych. Ptaki te wykonują długodystansowe migracje, przemieszczając się z jednego miejsca na drugie w celu znalezienia lepszych warunków życia. Wiosną ptaki te lecą na północ, aby znaleźć bogatsze żerowiska i lepsze warunki do rozmnażania się. Natomiast jesienią ptaki te wracają na południe, aby uniknąć niskich temperatur i braku pożywienia.

Ciągnąć to także określenie, które odnosi się do lotu słonków w czasie lotu tokowego. Słonki są ptakami, które wykonują długodystansowe migracje między Europą a Afryką. W czasie lotu tokowego słonki tworzą długie linie lub łańcuchy, które ciągną się przez setki kilometrów. Słonki te lecą razem, aby umożliwić im wspólne zdobywanie pożywienia i unikanie drapieżników.

Ciagnac to termin uzywany do opisywania lotu ptakow w celu migracji lub zdobywania pozywienia. Jest to bardzo istotny element ekologii ptakow i ma ogromny wplyw na ich populacje oraz ekosystemy, w ktorych zyja.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ciągnąć w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czernica, czernica (Aythya fuligula L.)

gatunek z rodziny kaczek należący do grążyc, Kaczor (w szacie godowej) czarny z białym brzuchem i lusterkami, na głowie ma zwisający czub z długich, wąskich piórek; kaczka (...)

ciota

stara łania.

czatować

śledzić, czekać w ukryciu na przyjście zwierzyny.

ciąg

1) nazwa gwintu w gwintowanej broni myśliwskiej;
2) przelot dzikich kaczek lub gęsi wieczorem na żerowiska i rano na wodę, wykorzystywane przez myśliwych na polowaniu.

ciec, ciec, cieknąć

o kurakach: uchodzić pieszo bezszelestnie.

czapla siwa, czapla siwa (Ardca cincrea L.)

ptak z rodziny czapli o długiej szyi, którą charakterystycznie wygina w locie. Wierzch ciała popielaty, spód biały, lotki dłoni czarne. Długość 90 cm, rozpiętość skrzydeł 160-170 cm. (...)

cięty pies, cięty pies, ostry

cecha psa myśliwskiego: zajadły w stosunku do drapieżników.

chrostówka

używana dawniej, zwłaszcza na polowaniach z chartami, mała, ale bardzo donośna trąbka myśliwska.

cholera ptaków

bardzo zaraźliwa choroba ptaków (szczególnie bażantów) wywoływana przez bakterie (Pasteurella aviseptica). Zwalczanie polega na stosowaniu szczepionek.

czujny

o ostrożnej zwierzynie.