Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ciągnąć

ciągnąć

1) o ptakach wędrownych lecących wiosną na północ a w jesieni na południe;
2) o słonkach w czasie lotu tokowego.

Ciągnąć to określenie odnoszące się do lotu ptaków wędrownych, które wykonują długodystansowe migracje. Ptaki te przemieszczają się z jednego obszaru na drugi w celu znalezienia lepszych warunków życia, żerowiska oraz miejsc do rozmnażania. Proces ten odbywa się cyklicznie, gdy ptaki wiosną lecą na północ w poszukiwaniu bogatszych żerowisk i dogodniejszych warunków do rozmnażania, a jesienią wracają na południe, unikając niskich temperatur i braku pożywienia.

Termin "ciągnąć" odnosi się także do lotu słonków w czasie ich lotu tokowego. Słonki są ptakami, które również wykonują długodystansowe migracje między Europą a Afryką. W trakcie tego specyficznego lotu tokowego słonki tworzą długie linie lub łańcuchy, które rozciągają się przez setki kilometrów. Lot w takiej formacji umożliwia im wspólne zdobywanie pożywienia oraz chroni przed drapieżnikami.

Termin "ciągnąć" jest zatem używany do opisywania lotu ptaków w celu migracji lub zdobywania pożywienia. Jest kluczowym elementem ekologii ptaków i ma istotny wpływ na ich populacje oraz ekosystemy, w których żyją. Zagadnienie to wymaga szczególnej uwagi ze względu na złożoność procesów migracyjnych oraz konieczność ochrony siedlisk ptaków wędrownych na całym świecie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ciągnąć w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cuch

węch psa myśliwskiego.

ciekanie się

inaczej cieczka.

cocer spaniel

rasa psa myśliwskiego, płochacza. Używany jest głównie do polowań na bażanty i ptactwo wodne; bardzo dobry aporter. Może być też ułożony jako pies wielostronny. Coocker spaniel. jest (...)

comber

część lędźwiowa grzbietu dziczyzny, np. samy, dzika, zająca.

conductus, conductus, przewód łowiecki

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na dostarczaniu i utrzymywaniu podwód dla księcia, jego strzelców i dworu podczas polowania.

ciota

stara łania.

czernienie luf, czernienie luf, brunirowanie, oksydowanie

wytwarzanie na metalowych częściach broni powłoki ochronnej zabezpieczającej przed rdzą, Polega to na sztucznym wywoływaniu rdzy (przez działanie kwasami, a następnie zaprawianiu olejem i (...)

Conseil International de la Chasse

międzynarodowa organizacja łowiecka z siedzibą w Paryżu.

chłyst

młody jeleń (byczek) przebywający w okresie rykowiska w pobliżu chmary, odpędzany przez stadnego byka.

chwost

ogon muflona.