Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ciągnięcie

ciągnięcie

powolne poruszanie się, wędrowanie żubrów, zwierzyny płowej, muflonów,

jeleni, danieli lub innych zwierząt łownych w celu ich odłowienia.

Ciągnięcie jest techniką polowania, która polega na powolnym poruszaniu się w celu odłowienia zwierzyny płowej, takiej jak żubry, muflony, jelenie i daniele. Technika ta wykorzystuje naturalne instynkty zwierząt do przemieszczania się w grupach i polega na tym, że myśliwi ustawiają się w szerokim kołem wokół zwierzyny i powoli zbliżają się do niej. Celem tego jest sprawienie, by zwierzyna czuła się bezpiecznie i nie uciekała.

Myśliwi muszą być bardzo cicho podczas ciągnięcia, aby nie spłoszyć zwierzyny. Mogą również używać specjalnych urządzeń do odstraszania ptaków lub innych zwierząt, które mogłyby spłoszyć zwierzynę. Myśliwi muszą również uważać na swoje otoczenie i unikać hałasu lub innych czynników, które mogłyby spowodować ucieczkę zwierzyny.

Ciągnięcie może być trudne i czasochłonne, ale jeśli myśliwi są cierpliwi i skuteczni w swoich działaniach, może to być skuteczną metodą polowania. Technika ta może być szczególnie skuteczna w przypadku dużych grup zwierzyny płowej, takich jak żubry lub muflony.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ciągnięcie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

chłyst

młody jeleń (byczek) przebywający w okresie rykowiska w pobliżu chmary, odpędzany przez stadnego byka.

chart

rasa psów myśliwskich używana do polowań na lisy i zające na dużych, otwartych przestrzeniach. Obecnie w Polsce zabronione.

czujny

o ostrożnej zwierzynie.

CIC

Conseil International de la Chasse.

ciężary łowieckie

w dawnej Polsce świadczenia ponoszone przez ogół ludności na rzecz księcia w związku z posiadaniem przez niego monopolu łowieckiego (regale łowieckie). Część tych świadczeń płacono w (...)

chybiać

nie trafiać zwierzyny, strzelać bezskutecznie.

ciec, ciec, cieknąć

o kurakach: uchodzić pieszo bezszelestnie.

czapeczka

kaptur ptaka łowczego.

Conseil International de la Chasse

międzynarodowa organizacja łowiecka z siedzibą w Paryżu.

charkot

głos wydawany przez wilka goniącego zwierzynę.