Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ciągnięcie

ciągnięcie

powolne poruszanie się, wędrowanie żubrów, zwierzyny płowej, muflonów,

jeleni, danieli lub innych zwierząt łownych w celu ich odłowienia.

Ciągnięcie jest techniką polowania, która polega na powolnym poruszaniu się w celu odłowienia zwierzyny płowej, takiej jak żubry, muflony, jelenie i daniele. Technika ta wykorzystuje naturalne instynkty zwierząt do przemieszczania się w grupach i polega na tym, że myśliwi ustawiają się w szerokim kołem wokół zwierzyny i powoli zbliżają się do niej. Celem tego jest sprawienie, by zwierzyna czuła się bezpiecznie i nie uciekała.

Myśliwi muszą być bardzo cicho podczas ciągnięcia, aby nie spłoszyć zwierzyny. Mogą również używać specjalnych urządzeń do odstraszania ptaków lub innych zwierząt, które mogłyby spłoszyć zwierzynę. Myśliwi muszą również uważać na swoje otoczenie i unikać hałasu lub innych czynników, które mogłyby spowodować ucieczkę zwierzyny.

Ciągnięcie może być trudne i czasochłonne, ale jeśli myśliwi są cierpliwi i skuteczni w swoich działaniach, może to być skuteczną metodą polowania. Technika ta może być szczególnie skuteczna w przypadku dużych grup zwierzyny płowej, takich jak żubry lub muflony.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ciągnięcie w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czyścić

inaczej trzebić.

chrzest myśliwski

ceremonia pomazania myśliwego farbą z pierwszej strzelonej przez niego sztuki danego gatunku. Myśliwy klęka na lewe kolano, lewą rękę trzyma na broni, a prawą na tuszy zwierza. Łowczy (...)

czerta

dawny sposób polowania na dziki. Polegał na otaczaniu bogatego w dziki kompleksu leśnego przez 800 do 1000 naganiaczy. Otaczali oni koliście linię złożoną z dwunastu myśliwych. Przed (...)

cięty pies, cięty pies, ostry

cecha psa myśliwskiego: zajadły w stosunku do drapieżników.

chatka

gniazdo piżmaka zbudowane wśród trzcin i szuwarów z twarde] roślinności wodnej.

czapeczka

kaptur ptaka łowczego.

ciecier

gwarowe, cietrzew kogut.

Conseil International de la Chasse

międzynarodowa organizacja łowiecka z siedzibą w Paryżu.

chwatny

inaczej bierny.

comber

część lędźwiowa grzbietu dziczyzny, np. samy, dzika, zająca.