Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Conseil International de la Chasse

Conseil International de la Chasse

międzynarodowa organizacja łowiecka z siedzibą w Paryżu.

Conseil International de la Chasse (CIC) to międzynarodowa organizacja łowiecka z siedzibą w Paryżu. Została założona w 1933 roku i jest jedną z najstarszych i najbardziej wpływowych organizacji łowieckich na świecie. CIC ma na celu promowanie i ochronę tradycyjnych sportów łowieckich, a także ochronę przyrody i jej zasobów. Organizacja skupia się na edukacji, badaniach naukowych, konserwacji i ochronie dzikich zwierząt oraz ich środowiska naturalnego.

CIC skupia ponad 100 członków z całego świata, w tym państwa członkowskie, organizacje pozarządowe, instytucje akademickie i inne podmioty związane z polowaniem. Organizacja ma swoje biura regionalne w Afryce, Ameryce Południowej, Azji i Europie. CIC prowadzi również programy edukacyjne dla młodych myśliwych, aby pomóc im w lepszym rozumieniu polowań i ich odpowiedzialności wobec przyrody.

CIC jest aktywnym członkiem Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) i jest członkiem-założycielem Międzynarodowej Rady Ochrony Przyrody (IPCN). Organizacja współpracuje również z innymi międzynarodowymi organizacjami łowieckimi, takimi jak Europejska Federacja Myśliwych (FACE), aby promować dobre praktyki łowieckie na całym świecie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Conseil International de la Chasse w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czemchanie

wycieranie przez jeleniowate poroża ze scypulu (o drzewa lub krzewy).

czarna stopa

teren pozbawiony pokrywy śnieżnej: polowanie na czarnej stopie odbywa się na obszarze, gdzie brak śniegu.

ciota

stara łania.

charkot

głos wydawany przez wilka goniącego zwierzynę.

ćwik

doświadczony, wyćwiczony ptak łowczy.

celownik

zestaw służący do celowania. Celownik może być otwarty lub optyczny; otwarty składa się: na lufie broni kulowej z muszki i szczerbinki, na lufie broni śrutowej tylko z muszki (przy (...)

chwytacz

osoba wybierająca zwierzynę z sieci podczas odłowów.

czerń

ptaki należące do rodziny kulkowatych.

czterodwudziestak

jeleń byk noszący poroże posiadające po dwanaście odnóg na każdej tyce (cz. regularny) lub na jednej z tyk (cz. nieregularny).

ciąg

1) nazwa gwintu w gwintowanej broni myśliwskiej;
2) przelot dzikich kaczek lub gęsi wieczorem na żerowiska i rano na wodę, wykorzystywane przez myśliwych na polowaniu.