Definicja hasła: Conseil International de la Chasse
- Conseil International de la Chasse
międzynarodowa organizacja łowiecka z siedzibą w Paryżu.
Conseil International de la Chasse (CIC) to międzynarodowa organizacja łowiecka z siedzibą w Paryżu. Założona w 1933 roku, jest jedną z najstarszych i najbardziej wpływowych organizacji łowieckich na świecie. Jej celem jest promowanie i ochrona tradycyjnych sportów łowieckich oraz troska o przyrodę i jej zasoby. CIC koncentruje się również na edukacji, badaniach naukowych, konserwacji i ochronie dzikich zwierząt oraz ich środowiska naturalnego. Liczy ponad 100 członków z różnych krajów świata, skupiając państwa członkowskie, organizacje pozarządowe, instytucje akademickie i inne podmioty związane z polowaniem.
Organizacja posiada biura regionalne w Afryce, Ameryce Południowej, Azji i Europie. Ponadto prowadzi programy edukacyjne dla młodych myśliwych mające na celu lepsze zrozumienie polowań oraz ich odpowiedzialności wobec przyrody. Jest aktywnym członkiem Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) oraz członkiem-założycielem Międzynarodowej Rady Ochrony Przyrody (IPCN). Współpracuje także z innymi międzynarodowymi organizacjami łowieckimi, takimi jak Europejska Federacja Myśliwych (FACE), aby promować dobre praktyki łowieckie na całym świecie.
Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Conseil International de la Chasse w wyszukiwarce Google
Inne hasła na literę C
- cholera ptaków
bardzo zaraźliwa choroba ptaków (szczególnie bażantów) wywoływana przez bakterie (Pasteurella aviseptica). Zwalczanie polega na stosowaniu szczepionek.
- cofny
wyżeł dający się łatwo odwołać.
- czok
zwężenie części wylotowej lufy śrutowej, mającej na celu zwiększenie pokrycia. Produkowane, są lufy o 1/4, 1/2, 3/4 i pełnych czokach; przeważnie prawa lufa ma półczok, lewa pełny (...)
- choroba motylicza, choroba motylicza, motylica
choroba wywoływana przez przywry. Najczęstsza, to motylica wątrobowa (fasciola hepatica). Posiada bardzo skomplikowany cykl rozwojowy z błotniarką moczarową jako żywicielem pośrednim. (...)
- czujny
o ostrożnej zwierzynie.
- ciota
stara łania.
- ciągi słonek
wiosenne loty tokowe słonek odbywane wieczorem po zachodzie słońca, rzadziej o świcie.
- cuch
węch psa myśliwskiego.
- comber
część lędźwiowa grzbietu dziczyzny, np. samy, dzika, zająca.
- ciężary łowieckie
w dawnej Polsce świadczenia ponoszone przez ogół ludności na rzecz księcia w związku z posiadaniem przez niego monopolu łowieckiego (regale łowieckie). Część tych świadczeń płacono w (...)