Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Conseil International de la Chasse

Conseil International de la Chasse

międzynarodowa organizacja łowiecka z siedzibą w Paryżu.

Conseil International de la Chasse (CIC) to międzynarodowa organizacja łowiecka z siedzibą w Paryżu. Została założona w 1933 roku i jest jedną z najstarszych i najbardziej wpływowych organizacji łowieckich na świecie. CIC ma na celu promowanie i ochronę tradycyjnych sportów łowieckich, a także ochronę przyrody i jej zasobów. Organizacja skupia się na edukacji, badaniach naukowych, konserwacji i ochronie dzikich zwierząt oraz ich środowiska naturalnego.

CIC skupia ponad 100 członków z całego świata, w tym państwa członkowskie, organizacje pozarządowe, instytucje akademickie i inne podmioty związane z polowaniem. Organizacja ma swoje biura regionalne w Afryce, Ameryce Południowej, Azji i Europie. CIC prowadzi również programy edukacyjne dla młodych myśliwych, aby pomóc im w lepszym rozumieniu polowań i ich odpowiedzialności wobec przyrody.

CIC jest aktywnym członkiem Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) i jest członkiem-założycielem Międzynarodowej Rady Ochrony Przyrody (IPCN). Organizacja współpracuje również z innymi międzynarodowymi organizacjami łowieckimi, takimi jak Europejska Federacja Myśliwych (FACE), aby promować dobre praktyki łowieckie na całym świecie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Conseil International de la Chasse w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czuszykanie

jeden z głosów wydawanych przez koguta cietrzewia podczas tokowania.

chrzest myśliwski

ceremonia pomazania myśliwego farbą z pierwszej strzelonej przez niego sztuki danego gatunku. Myśliwy klęka na lewe kolano, lewą rękę trzyma na broni, a prawą na tuszy zwierza. Łowczy (...)

Centralny Związek Polskich Stowarzyszeń Łowieckich

pierwsza ogólnokrajowa organizacja łowiectwa polskiego powstała 9 lipca 1923 r. w Warszawie. Na zjeździe organizacyjnym obecne były: Galicyjskie Towarzystwo Łowieckie, Polskie Towarzystwo (...)

cwał

sposób szybkiego poruszania się zwierzyny płowej.

chłyst

młody jeleń (byczek) przebywający w okresie rykowiska w pobliżu chmary, odpędzany przez stadnego byka.

chruściel derkacz

inaczej derkacz.

celowanie

zgrywanie w jedną linię oka, celownika i celu.

czernienie luf, czernienie luf, brunirowanie, oksydowanie

wytwarzanie na metalowych częściach broni powłoki ochronnej zabezpieczającej przed rdzą, Polega to na sztucznym wywoływaniu rdzy (przez działanie kwasami, a następnie zaprawianiu olejem i (...)

czółenko

część łącząca lufę z kolbą w myśliwskiej broni łamanej

czternastak

jeleń byk noszący poroże posiadające po siedem odnóg na każdej tyce (czternastal regularny) lub na jednej z tyk (czternastak nieregularny).