Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Conseil International de la Chasse

Conseil International de la Chasse

międzynarodowa organizacja łowiecka z siedzibą w Paryżu.

Conseil International de la Chasse (CIC) to międzynarodowa organizacja łowiecka z siedzibą w Paryżu. Założona w 1933 roku, jest jedną z najstarszych i najbardziej wpływowych organizacji łowieckich na świecie. Jej celem jest promowanie i ochrona tradycyjnych sportów łowieckich oraz troska o przyrodę i jej zasoby. CIC koncentruje się również na edukacji, badaniach naukowych, konserwacji i ochronie dzikich zwierząt oraz ich środowiska naturalnego. Liczy ponad 100 członków z różnych krajów świata, skupiając państwa członkowskie, organizacje pozarządowe, instytucje akademickie i inne podmioty związane z polowaniem.

Organizacja posiada biura regionalne w Afryce, Ameryce Południowej, Azji i Europie. Ponadto prowadzi programy edukacyjne dla młodych myśliwych mające na celu lepsze zrozumienie polowań oraz ich odpowiedzialności wobec przyrody. Jest aktywnym członkiem Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) oraz członkiem-założycielem Międzynarodowej Rady Ochrony Przyrody (IPCN). Współpracuje także z innymi międzynarodowymi organizacjami łowieckimi, takimi jak Europejska Federacja Myśliwych (FACE), aby promować dobre praktyki łowieckie na całym świecie.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Conseil International de la Chasse w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cieszynka

małokalibrowa broń gwintowana z XVII w. używana do polowań na ptaki i drobną zwierzynę.

ciężary łowieckie

w dawnej Polsce świadczenia ponoszone przez ogół ludności na rzecz księcia w związku z posiadaniem przez niego monopolu łowieckiego (regale łowieckie). Część tych świadczeń płacono w (...)

czyścić

inaczej trzebić.

ciekanie się

inaczej cieczka.

czółenko

część łącząca lufę z kolbą w myśliwskiej broni łamanej

cielę

młody żubr, łoś, jeleń i daniel (w pierwszym roku życia).

ciche pędzenie

naganianie zwierzyny przy pomocy 2-4 naganiaczy cicho przechodzących przez miot. Stosowane podczas polowań na samy i jelenie (zwierzyna powoli opuszcza miot).

chałupa

legowisko zająca w śniegu.

czapliniec

miejsce licznego gniazdowania czapli. W czaplińcu czaple siwe podlegają całkowitej ochronie.

czterodwudziestak

jeleń byk noszący poroże posiadające po dwanaście odnóg na każdej tyce (cz. regularny) lub na jednej z tyk (cz. nieregularny).