Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chrapy

chrapy

nozdrza jelenia, łosia, daniela, muflona, sarny i kozicy.

Chrapy to rodzaj nozdrzy, który występuje u wielu gatunków zwierząt. Są one szczególnie widoczne u jeleni, łosi, danieli, muflonów, sarn i kozic. Chrapy są wykorzystywane przez te zwierzęta do wydobywania zapachów i pożywienia. Zazwyczaj składają się z dwóch części: skrzydełka i trzonu. Skrzydełka są zazwyczaj bardziej widoczne i mają kształt trójkąta lub owalu. Trzon jest mniejszy i ma kształt stożka.

Chrapy służą do wydobywania zapachów i pożywienia. Zazwyczaj skrzydełka chrapy są bardziej widoczne niż trzon, ponieważ służą one do wydobywania zapachów. Skrzydełka mają kształt trójkąta lub owalu, a trzon ma kształt stożka. Chrapy pomagają zwierzętom w orientacji przestrzennej i poznawaniu otoczenia poprzez wydobywanie informacji o zapachach.

Chrapy są również ważnym narzędziem łowieckim. Łowcy używają chrap do śledzenia tropów zapachu dzikich zwierząt, aby je namierzyć i upolować. Chrapy mogą być również użyte do odstraszenia dzikich zwierząt od określonych obszarów lub do przyciągania ich do określonego miejsca.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chrapy w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cielić się

o samicach żubra, łosia, jelenia i daniela: rodzić młode.

cherlawy

wynędzniały zwierz nie nadający się do hodowli.

chałupa

legowisko zająca w śniegu.

cuch

węch psa myśliwskiego.

choroba Banga, choroba Banga, bruceloza

choroba wywoływana przez bakterie z grupy brucella; atakuje większość zwierząt łownych. Zwalczanie jest bardzo trudne.

cieknąć

inaczej ciec.

czyszczenie broni

bardzo ważny zabieg, polegający na usunięciu z przewodów luf bardzo szkodliwych osadów po strzale oraz wody i kurzu z zewnętrznej strony broni po polowaniu. Po wyczyszczeniu specjalnymi (...)

celowanie

zgrywanie w jedną linię oka, celownika i celu.

czochrać się

o jeleniach i dzikach: wycierać się o drzewa.

ciota

stara łania.