Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ciąć

ciąć

o dziku: atakować szablami myśliwego lub psa.

Cięcie o dziku to technika polowania, która wykorzystuje szable myśliwego lub psa do atakowania dzików. Jest to jeden z najstarszych i najbardziej tradycyjnych sposobów polowania na dziki. Technika ta polega na tym, że myśliwy lub pies wykonują szybkie i precyzyjne ruchy szablami, aby zranić lub zabić dzika. Technika ta jest bardzo skuteczna, ponieważ pozwala myśliwemu lub psom na szybkie i precyzyjne atakowanie dzików.

Cięcie o dziku wymaga od myśliwego lub psa dużej sprawności fizycznej i umiejętności. Myśliwy musi być w stanie szybko reagować na ruchy dzika i wykonać precyzyjne ruchy szablą, aby trafić cel. Pies musi być w stanie skupić się na swojej pracy i wykonywać precyzyjne ruchy, aby zranić lub zabić dzika.

Cięcie o dziku jest jedną z najbardziej tradycyjnych technik polowania na dziki i może być bardzo skuteczną metodą. Jednak wymaga ona od myśliwego lub psa dużej sprawności fizycznej i umiejętności, aby była skuteczna.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ciąć w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cielna

o żubrzycy, łoszy, łani: nosząca płód.

czujny

o ostrożnej zwierzynie.

czterodwudziestak

jeleń byk noszący poroże posiadające po dwanaście odnóg na każdej tyce (cz. regularny) lub na jednej z tyk (cz. nieregularny).

cofny

wyżeł dający się łatwo odwołać.

czatownia

obudowane naziemne stanowisko myśliwskie przeznaczone głównie do polowania na wilki i lisy przy przynęcie.

cielić się

o samicach żubra, łosia, jelenia i daniela: rodzić młode.

czyhitanie

inaczej szlifowanie.

cholera ptaków

bardzo zaraźliwa choroba ptaków (szczególnie bażantów) wywoływana przez bakterie (Pasteurella aviseptica). Zwalczanie polega na stosowaniu szczepionek.

cap

samiec kozicy.

czernica, czernica (Aythya fuligula L.)

gatunek z rodziny kaczek należący do grążyc, Kaczor (w szacie godowej) czarny z białym brzuchem i lusterkami, na głowie ma zwisający czub z długich, wąskich piórek; kaczka (...)