Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chłodzić się

chłodzić się

o zwierzynie: kąpać się w babrzysku.

Chłodzenie się to technika łowiecka, która polega na kąpaniu się w babrzysku. Jest to jeden z najstarszych sposobów polowania na zwierzynę. Polega on na tym, że łowca wchodzi do babrzyska i czeka, aż zwierzyna przyjdzie do niego. Zazwyczaj łowca ukrywa się w babrzysku i czeka, aż zwierzyna przyjdzie do niego. W ten sposób może on zbliżyć się do zwierzyny i oddać strzał.

Chłodzenie się jest szczególnie skuteczne w przypadku dzikich ptaków, takich jak bażanty, kuropatwy czy głuszce. Ptaki te lubią kąpać się w babrzyskach i czasami można je spotkać w pobliżu takich miejsc. Łowca może ukryć się w babrzysku i czekać na ptaka, a gdy ten przyjdzie, może oddać strzał.

Chłodzenie się jest również skuteczną metodą polowania na inne dzikie zwierzęta, takie jak daniele czy sarny. Łowca może ukryć się w babrzysku i czekać na zwierzynę, a gdy ta przyjdzie, może oddać strzał. Chłodzenie się jest skuteczną metodą polowania, ale trzeba pamiętać o tym, aby być cicho i niewidocznym podczas chłodzenia się, aby nie spłoszyć zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chłodzić się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czatować

śledzić, czekać w ukryciu na przyjście zwierzyny.

comber

część lędźwiowa grzbietu dziczyzny, np. samy, dzika, zająca.

conductus, conductus, przewód łowiecki

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na dostarczaniu i utrzymywaniu podwód dla księcia, jego strzelców i dworu podczas polowania.

ciąć

o dziku: atakować szablami myśliwego lub psa.

czemchanie

wycieranie przez jeleniowate poroża ze scypulu (o drzewa lub krzewy).

cyraneczka, cyraneczka (Anas crecca L.)

najmniejsza z krajowych kaczek należąca do kaczek właściwych (pływających). Kaczor cyraneczki (w szacie godowej) pięknie ubarwiony z zielonogranatowym lusterkiem, kaczka szarobrązowa. (...)

chrapanie

charakterystyczny glos wydawany przez słonkę w czasie lotu tokowego (ciągu).

czyhitanie

inaczej szlifowanie.

chody psa

sposób poruszania się psa myśliwskiego podczas pracy w terenie.

czernica, czernica (Aythya fuligula L.)

gatunek z rodziny kaczek należący do grążyc, Kaczor (w szacie godowej) czarny z białym brzuchem i lusterkami, na głowie ma zwisający czub z długich, wąskich piórek; kaczka (...)