Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chłodzić się

chłodzić się

o zwierzynie: kąpać się w babrzysku.

Chłodzenie się to technika łowiecka polegająca na kąpaniu się w babrzysku. Jest to jeden z najstarszych sposobów polowania na zwierzynę, polegający na ukryciu się w babrzysku i czekaniu na zbliżającą się zwierzynę, aby móc oddać strzał. Metoda ta jest szczególnie skuteczna w przypadku dzikich ptaków, takich jak bażanty, kuropatwy czy głuszce, które lubią kąpać się w babrzyskach. Dzięki chłodzeniu się łowca może ukryć się i czekać na ptaka, a gdy ten przyjdzie, oddać strzał.

Ponadto, chłodzenie się jest także skuteczną metodą polowania na inne dzikie zwierzęta, takie jak daniele czy sarny. Łowca może ukryć się w babrzysku i czekać na zbliżającą się zwierzynę, aby móc oddać strzał. Jednak aby metoda ta była skuteczna, ważne jest zachowanie ciszy i niewidoczności podczas chłodzenia się, aby nie spłoszyć zwierzyny.

Chłodzenie się ma długą historię jako technika polowania i wymaga dużej cierpliwości oraz umiejętności maskowania się przed zwierzyną. Podczas korzystania z tej metody łowieckiej konieczne jest zachowanie odpowiedniej ostrożności oraz znajomość zachowań i nawyków zwierząt łownych w ich naturalnym środowisku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chłodzić się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czyszczenie broni

bardzo ważny zabieg, polegający na usunięciu z przewodów luf bardzo szkodliwych osadów po strzale oraz wody i kurzu z zewnętrznej strony broni po polowaniu. Po wyczyszczeniu specjalnymi (...)

chrapanie

charakterystyczny glos wydawany przez słonkę w czasie lotu tokowego (ciągu).

chruściele, chruściele (Rallidae)

rodzina ptaków naziemnych z rzędu żurawiowatych. Z gatunków łownych do chruścieli należą derkacz i łyska.

czatować

śledzić, czekać w ukryciu na przyjście zwierzyny.

czarnuch

gwarowe określenie dzika.

cel

punkt, do którego mierzy się i strzela.

chatka

gniazdo piżmaka zbudowane wśród trzcin i szuwarów z twarde] roślinności wodnej.

czapla siwa, czapla siwa (Ardca cincrea L.)

ptak z rodziny czapli o długiej szyi, którą charakterystycznie wygina w locie. Wierzch ciała popielaty, spód biały, lotki dłoni czarne. Długość 90 cm, rozpiętość skrzydeł 160-170 cm. (...)

chłyst

młody jeleń (byczek) przebywający w okresie rykowiska w pobliżu chmary, odpędzany przez stadnego byka.

czujny

o ostrożnej zwierzynie.