Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chłodzić się

chłodzić się

o zwierzynie: kąpać się w babrzysku.

Chłodzenie się to technika łowiecka, która polega na kąpaniu się w babrzysku. Jest to jeden z najstarszych sposobów polowania na zwierzynę. Polega on na tym, że łowca wchodzi do babrzyska i czeka, aż zwierzyna przyjdzie do niego. Zazwyczaj łowca ukrywa się w babrzysku i czeka, aż zwierzyna przyjdzie do niego. W ten sposób może on zbliżyć się do zwierzyny i oddać strzał.

Chłodzenie się jest szczególnie skuteczne w przypadku dzikich ptaków, takich jak bażanty, kuropatwy czy głuszce. Ptaki te lubią kąpać się w babrzyskach i czasami można je spotkać w pobliżu takich miejsc. Łowca może ukryć się w babrzysku i czekać na ptaka, a gdy ten przyjdzie, może oddać strzał.

Chłodzenie się jest również skuteczną metodą polowania na inne dzikie zwierzęta, takie jak daniele czy sarny. Łowca może ukryć się w babrzysku i czekać na zwierzynę, a gdy ta przyjdzie, może oddać strzał. Chłodzenie się jest skuteczną metodą polowania, ale trzeba pamiętać o tym, aby być cicho i niewidocznym podczas chłodzenia się, aby nie spłoszyć zwierzyny.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chłodzić się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czółenko

część łącząca lufę z kolbą w myśliwskiej broni łamanej

chruściele, chruściele (Rallidae)

rodzina ptaków naziemnych z rzędu żurawiowatych. Z gatunków łownych do chruścieli należą derkacz i łyska.

cieczka, cieczka, ciekanie się

okres rui u ssaków z rodziny psów i łasicowatych.

cięty pies, cięty pies, ostry

cecha psa myśliwskiego: zajadły w stosunku do drapieżników.

chrzest myśliwski

ceremonia pomazania myśliwego farbą z pierwszej strzelonej przez niego sztuki danego gatunku. Myśliwy klęka na lewe kolano, lewą rękę trzyma na broni, a prawą na tuszy zwierza. Łowczy (...)

chustka

inaczej fartuszek.

ciecier

gwarowe, cietrzew kogut.

Centralny Związek Polskich Stowarzyszeń Łowieckich

pierwsza ogólnokrajowa organizacja łowiectwa polskiego powstała 9 lipca 1923 r. w Warszawie. Na zjeździe organizacyjnym obecne były: Galicyjskie Towarzystwo Łowieckie, Polskie Towarzystwo (...)

czatownia

obudowane naziemne stanowisko myśliwskie przeznaczone głównie do polowania na wilki i lisy przy przynęcie.

conductus, conductus, przewód łowiecki

jeden z ciężarów łowieckich prawa książęcego, polegający na dostarczaniu i utrzymywaniu podwód dla księcia, jego strzelców i dworu podczas polowania.