Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: chłodzić się

chłodzić się

o zwierzynie: kąpać się w babrzysku.

Chłodzenie się to technika łowiecka polegająca na kąpaniu się w babrzysku. Jest to jeden z najstarszych sposobów polowania na zwierzynę, polegający na ukryciu się w babrzysku i czekaniu na zbliżającą się zwierzynę, aby móc oddać strzał. Metoda ta jest szczególnie skuteczna w przypadku dzikich ptaków, takich jak bażanty, kuropatwy czy głuszce, które lubią kąpać się w babrzyskach. Dzięki chłodzeniu się łowca może ukryć się i czekać na ptaka, a gdy ten przyjdzie, oddać strzał.

Ponadto, chłodzenie się jest także skuteczną metodą polowania na inne dzikie zwierzęta, takie jak daniele czy sarny. Łowca może ukryć się w babrzysku i czekać na zbliżającą się zwierzynę, aby móc oddać strzał. Jednak aby metoda ta była skuteczna, ważne jest zachowanie ciszy i niewidoczności podczas chłodzenia się, aby nie spłoszyć zwierzyny.

Chłodzenie się ma długą historię jako technika polowania i wymaga dużej cierpliwości oraz umiejętności maskowania się przed zwierzyną. Podczas korzystania z tej metody łowieckiej konieczne jest zachowanie odpowiedniej ostrożności oraz znajomość zachowań i nawyków zwierząt łownych w ich naturalnym środowisku.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj chłodzić się w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

choroba motylicza, choroba motylicza, motylica

choroba wywoływana przez przywry. Najczęstsza, to motylica wątrobowa (fasciola hepatica). Posiada bardzo skomplikowany cykl rozwojowy z błotniarką moczarową jako żywicielem pośrednim. (...)

czok

zwężenie części wylotowej lufy śrutowej, mającej na celu zwiększenie pokrycia. Produkowane, są lufy o 1/4, 1/2, 3/4 i pełnych czokach; przeważnie prawa lufa ma półczok, lewa pełny (...)

chruściel derkacz

inaczej derkacz.

Cesarskie Towarzystwo Prawidłowego Myślistwa, Cesarskie Towarzystwo Prawidłowego Myślistwa (oddział warszawski)

ideowa organizacja łowiecka powstała w kwietniu 1889 r. w Warszawie (zob. historia łowiectwa w Polsce oraz (...)

czerń

ptaki należące do rodziny kulkowatych.

cuch

węch psa myśliwskiego.

chrapanie

charakterystyczny glos wydawany przez słonkę w czasie lotu tokowego (ciągu).

czas ochronny

okres, w którym na mocy ustawy nie wolno polować na dany gatunek zwierzyny łownej; przeważnie obejmuje on czas rozrodu i wychowywania młodych.

cień

inaczej bałwan.

chałupa

legowisko zająca w śniegu.