Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: czerń

czerń

ptaki należące do rodziny kulkowatych.

Czerń to rodzaj ptaków z rodziny kulkowatych, które są znane ze swojego charakterystycznego, czarnego upierzenia. Są one zwykle średniej wielkości, o długości ciała od 25 do 40 cm i masie od 200 do 500 g. Ich skrzydła są szerokie i mają charakterystyczny kształt litery V. Ich dzioby są czarne lub brązowe, a ich oczy są ciemnobrązowe. Czerń ma bardzo silny instynkt łowiecki i jest bardzo skutecznym myśliwym.

Czerń jest bardzo popularnym ptakiem wśród myśliwych, ponieważ jest bardzo skuteczny w polowaniu na inne ptaki. Jest to spowodowane ich zdolnościami lotu i umiejętnościami łowieckimi. Czerń może wykonywać szybkie i precyzyjne manewry lotnicze, co pozwala im skutecznie polować na inne ptaki. Ponadto mają one bardzo dobrze rozwinięty system wizualny, co pozwala im wykrywać ofiary na duże odległości.

Czerń jest również popularna wśród hodowców ptaków, ponieważ jest to piękny i inteligentny ptak. Są one również bardzo przywiązane do swojego terytorium i mogą być bardzo lojalni wobec swoich opiekunów. Czerń może być również nauczona kilku prostych słów i ćwiczeń, co czyni je idealnymi ptakami do hodowli domowej.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj czerń w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

cieczka, cieczka, ciekanie się

okres rui u ssaków z rodziny psów i łasicowatych.

czyhitanie

inaczej szlifowanie.

Conseil International de la Chasse

międzynarodowa organizacja łowiecka z siedzibą w Paryżu.

czernica, czernica (Aythya fuligula L.)

gatunek z rodziny kaczek należący do grążyc, Kaczor (w szacie godowej) czarny z białym brzuchem i lusterkami, na głowie ma zwisający czub z długich, wąskich piórek; kaczka (...)

cholera ptaków

bardzo zaraźliwa choroba ptaków (szczególnie bażantów) wywoływana przez bakterie (Pasteurella aviseptica). Zwalczanie polega na stosowaniu szczepionek.

chrapy

nozdrza jelenia, łosia, daniela, muflona, sarny i kozicy.

czółenko

część łącząca lufę z kolbą w myśliwskiej broni łamanej

cwał

sposób szybkiego poruszania się zwierzyny płowej.

chrzest myśliwski

ceremonia pomazania myśliwego farbą z pierwszej strzelonej przez niego sztuki danego gatunku. Myśliwy klęka na lewe kolano, lewą rękę trzyma na broni, a prawą na tuszy zwierza. Łowczy (...)

czaple, czaple (Ardeidae)

rodzina ptaków z rzędu brodzących. Mają długi dziób (ostro zakończony), szyję, skok i palce długie. Dobrze chodzą i pływają. W locie charakterystycznie wyginają szyję w kształcie (...)