Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: czerń

czerń

ptaki należące do rodziny kulkowatych.

Czerń to rodzaj ptaków z rodziny kulkowatych, charakteryzujących się przeważnie czarnym upierzeniem. Ptaki te osiągają średnią wielkość, zazwyczaj mającą od 25 do 40 cm długości ciała i wagę w zakresie 200-500 g. Ich skrzydła są szerokie i charakteryzują się literą "V" w kształcie. Dzioby czerwi są czarne lub brązowe, zaś ich oczy mają ciemnobrązowy kolor. Czerń wykazuje silny instynkt łowiecki i zdolności myśliwskie, co sprawia, że jest skutecznym drapieżnikiem. Dzięki umiejętnościom lotniczym oraz dobrze rozwiniętemu systemowi wizualnemu są zdolne do efektywnego polowania na inne ptaki.

Ptaki z rodzaju czerń cieszą się popularnością w kręgach myśliwskich ze względu na swoje umiejętności łowieckie. Ich szybkie i precyzyjne manewry lotnicze pozwalają im efektywnie polować na inne gatunki ptaków. Dodatkowo, wysoko rozwinięty aparat wzrokowy umożliwia wykrywanie potencjalnych ofiar na dużych odległościach. Czerń jest również ceniona przez hodowców ptaków ze względu na swoje piękno i inteligencję. Ptaki te mogą również wykazać lojalność względem opiekunów oraz zdolność nauki prostych słów i ćwiczeń, co czyni je atrakcyjnymi dla amatorów jako zwierzęta domowe.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj czerń w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czapliniec

miejsce licznego gniazdowania czapli. W czaplińcu czaple siwe podlegają całkowitej ochronie.

ćwik

doświadczony, wyćwiczony ptak łowczy.

cewka

noga samy.

chałupa

legowisko zająca w śniegu.

czworak, czworak, fierling

nietypowa broń myśliwska (łamana) posiadająca cztery lufy, przeważnie dwie kulowe i dwie śrutowe.

czuszykanie

jeden z głosów wydawanych przez koguta cietrzewia podczas tokowania.

CIC

Conseil International de la Chasse.

czapla siwa, czapla siwa (Ardca cincrea L.)

ptak z rodziny czapli o długiej szyi, którą charakterystycznie wygina w locie. Wierzch ciała popielaty, spód biały, lotki dłoni czarne. Długość 90 cm, rozpiętość skrzydeł 160-170 cm. (...)

chrzest myśliwski

ceremonia pomazania myśliwego farbą z pierwszej strzelonej przez niego sztuki danego gatunku. Myśliwy klęka na lewe kolano, lewą rękę trzyma na broni, a prawą na tuszy zwierza. Łowczy (...)

czatować

śledzić, czekać w ukryciu na przyjście zwierzyny.