Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: cel

cel

punkt, do którego mierzy się i strzela.

Cel to pojęcie, które jest szeroko stosowane w łowiectwie. Oznacza ono punkt, do którego mierzy się i strzela. Cel może być używany do celowania w zwierzynę lub inne cele, takie jak tarcze lub inne obiekty. Może być również używany do ćwiczenia celności i precyzji strzelania.

Cel może być wykonany z różnych materiałów, w zależności od tego, jaki rodzaj celu jest potrzebny. Najczęstsze materiały używane do produkcji celu to drewno, metal lub tworzywa sztuczne. Cel może być również wykonany z papieru lub innych materiałów, które są łatwe do usunięcia po strzelaniu.

Cel może mieć również różne formy i rozmiary. Najczęstsze formy to okrągłe, kwadratowe lub trójkątne. Rozmiary mogą się również różnić w zależności od tego, jaki rodzaj celu jest potrzebny. Na przykład małe cele mogą być używane do ćwiczenia precyzji strzelania, a większe cele mogą być używane do polowań na zwierzynę.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj cel w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę C

zobacz pełną listę haseł

czerń

ptaki należące do rodziny kulkowatych.

ciągnąć

1) o ptakach wędrownych lecących wiosną na północ a w jesieni na południe;
2) o słonkach w czasie lotu tokowego.

cyranka, cyranka (Anas querquedula L.)

ptak z rodziny kaczek należący do kaczek właściwych (pływających). Kaczor (w szacie godowej) barwnie upierzony z zielonym lusterkiem. Kaczka brunatna. Długość ciała 36-40 cm, ciężar (...)

ciecier

gwarowe, cietrzew kogut.

cieszynka

małokalibrowa broń gwintowana z XVII w. używana do polowań na ptaki i drobną zwierzynę.

czyhitanie

inaczej szlifowanie.

ciężary łowieckie

w dawnej Polsce świadczenia ponoszone przez ogół ludności na rzecz księcia w związku z posiadaniem przez niego monopolu łowieckiego (regale łowieckie). Część tych świadczeń płacono w (...)

ciota

stara łania.

cofny

wyżeł dający się łatwo odwołać.

chycać

o zającu i samie: poruszać się wolnymi skokami.