Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: doławiać

doławiać

o psach gończych: gonić zwierzynę po tropie.

Doławianie to technika polowania, w której psy gończe są wykorzystywane do goniącego zwierzynę po tropie. Jest to jeden z najstarszych sposobów polowania, który był używany od czasów starożytnych. Doławianie jest szczególnie skuteczne w przypadku dzikich zwierząt, takich jak dziki, jelenie i lisy.

Doławianie polega na tym, że psy gończe są wysyłane do tropienia zwierzyny. Psy te są specjalnie wyszkolone do tropienia i śledzenia zapachu zwierzyny. Gdy pies znajdzie trop, będzie go śledzić aż do momentu, gdy zwierzyna się ukryje. Wtedy myśliwi mogą przystąpić do polowania.

Doławianie może być również stosowane w celu odstraszenia dzikich zwierząt od określonych obszarów lub upraw. Psy gończe mogą być wysyłane do tropienia i odstraszania dzikich zwierząt, aby chronić uprawy lub inne obszary przed uszkodzeniem. Technika ta może być również stosowana w celu ochrony ludzi przed atakami dzikich zwierząt.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj doławiać w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę D

zobacz pełną listę haseł

drozd kwiczoł

inaczej kwiczoł.

defilator

o zwierzęciu przesuwającym się równolegle przed linią myśliwych.

degeneracja

tracenie przez zwierzę cech właściwych normalnie rozwiniętemu osobnikowi danego gatunku.

dwojak

inaczej nadlufka.

do puli

(polowanie do puli) polowanie zbiorowe, po którym każdy jego uczestnik otrzymuje jednakową ilość zwierzyny, bez względu na to, ile sztuk sam upolował. Zazwyczaj dotyczy polowania na (...)

dzik, dzik (Sus scrofa L.)

ssak z rodziny świniowatych. Długość ciała do 155 cm, wysokość barku do 120 cm, ciężar do 300 kg lub nawet więcej. Ubarwienie dz. wykazuje dużą zmienność w zależności od wieku i (...)

drążek

kawałek drewna zaopatrzony na końcach w duże obroże, służący do spinania pary psów myśliwskich.

dominus castorum

inaczej pan bobrowy.

dziwocza

dawna sieć myśliwska.

dublet

ustrzelenie dwóch sztuk zwierzyny dwoma kolejnymi, bezpośrednimi strzałami przez jednego myśliwego.