Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ekspres

ekspres

dwulufowa kulowa łamana broń myśliwska. Lufy mogą mieć układ pionowy lub poziomy.

Ekspres to dwulufowa kulowa łamana broń myśliwska, która jest szczególnie popularna wśród myśliwych. Jest to typ broni, który może być używany do polowania na zwierzęta, takie jak dziki, jelenie i inne. Ekspres ma dwa lufy, które mogą mieć układ pionowy lub poziomy. Lufy te są zazwyczaj wykonane ze stali lub aluminium i mają różne długości.

Ekspres jest bardzo wygodny w użytkowaniu i może być używany do strzelania zarówno z dużej odległości, jak i bliska. Broń ta ma również bardzo dobrą celność i może być ustawiona na różne odległości. Ponadto ekspres ma bardzo dobre właściwości balistyczne i może być ustawiony na różne odległości.

Ekspres jest bardzo popularny w łowiectwie, ponieważ jest lekki i łatwy w obsłudze. Jest to idealna broń dla myśliwych, którzy chcą polować na duże zwierzęta, takie jak dziki czy jelenie. Broń ta ma również bardzo dobrą celność i może być ustawiona na różne odległości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ekspres w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę E

zobacz pełną listę haseł

etyka łowiecka

niepisany kodeks moralny myśliwego, obejmujący zasady postępowania w stosunku do innych myśliwych, pomocników, zwierzyny, psa myśliwskiego oraz całej otaczającej go przyrody.

edredon, edredon (Somateria mollissima L.)

kaczka edredonowa, gatunek z rzędu blaszkodziobych, należąca do grążyc, ptak łowny. Zamieszkuje wybrzeża krajów północnych. Do Polski zalatuje nielicznie. Dostarcza najlepszego na (...)

erozja luf

mechaniczne zużycie luf broni myśliwskiej w wyniku strzelania.

eżektor

wyrzutnik łusek w myśliwskiej broni łamanej. Ma na celu samoczynne wyrzucenie łusek z komory nabojowej w momencie złamania broni. Ułatwia bardzo szybkie przeładowanie broni.

egzamin łowiecki

statutowy obowiązek każdego kandydata do PZŁ. Po odbyciu stażu w kole łowieckim kandydat zdaje egzamin z zakresu: gospodarki łowieckiej, umiejętności polowania, znajomości przepisów i (...)

ekslibris myśliwski

znak własnościowy w formie nalepki artystycznej, zawierający motywy myśliwskie, symbolizujące zainteresowania właściciela księgozbioru.

ekotyp

lokalny typ zwierzęcia, kształtowany w ramach genotypu przez warunki środowiskowe.

eksterier psa

wygląd zewnętrzny psa.

Eustachy św

patron myśliwych do końca XV w., o którym legenda głosi, że spotkał jelenia z krzyżem między łykami wieńca. Żył w II wieku.

ekspres

dwulufowa kulowa łamana broń myśliwska. Lufy mogą mieć układ pionowy lub poziomy.