Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: ekspres

ekspres

dwulufowa kulowa łamana broń myśliwska. Lufy mogą mieć układ pionowy lub poziomy.

Ekspres to dwulufowa kulowa łamana broń myśliwska, która jest szczególnie popularna wśród myśliwych. Jest to typ broni, który może być używany do polowania na zwierzęta, takie jak dziki, jelenie i inne. Ekspres ma dwa lufy, które mogą mieć układ pionowy lub poziomy. Lufy te są zazwyczaj wykonane ze stali lub aluminium i mają różne długości.

Ekspres jest bardzo wygodny w użytkowaniu i może być używany do strzelania zarówno z dużej odległości, jak i bliska. Broń ta ma również bardzo dobrą celność i może być ustawiona na różne odległości. Ponadto ekspres ma bardzo dobre właściwości balistyczne i może być ustawiony na różne odległości.

Ekspres jest bardzo popularny w łowiectwie, ponieważ jest lekki i łatwy w obsłudze. Jest to idealna broń dla myśliwych, którzy chcą polować na duże zwierzęta, takie jak dziki czy jelenie. Broń ta ma również bardzo dobrą celność i może być ustawiona na różne odległości.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj ekspres w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę E

zobacz pełną listę haseł

ekologia

nauka o wzajemnych stosunkach zachodzących między organizmami żywymi a ich środowiskiem.

Eustachy św

patron myśliwych do końca XV w., o którym legenda głosi, że spotkał jelenia z krzyżem między łykami wieńca. Żył w II wieku.

edredon, edredon (Somateria mollissima L.)

kaczka edredonowa, gatunek z rzędu blaszkodziobych, należąca do grążyc, ptak łowny. Zamieszkuje wybrzeża krajów północnych. Do Polski zalatuje nielicznie. Dostarcza najlepszego na (...)

eksterier psa

wygląd zewnętrzny psa.

ekosystem

naturalny układ ekologiczny, utworzony przez zespół biotyczny łącznie z jego siedliskiem.

ekotyp

lokalny typ zwierzęcia, kształtowany w ramach genotypu przez warunki środowiskowe.

ekspres

dwulufowa kulowa łamana broń myśliwska. Lufy mogą mieć układ pionowy lub poziomy.

etyka łowiecka

niepisany kodeks moralny myśliwego, obejmujący zasady postępowania w stosunku do innych myśliwych, pomocników, zwierzyny, psa myśliwskiego oraz całej otaczającej go przyrody.

erozja luf

mechaniczne zużycie luf broni myśliwskiej w wyniku strzelania.

eżektor

wyrzutnik łusek w myśliwskiej broni łamanej. Ma na celu samoczynne wyrzucenie łusek z komory nabojowej w momencie złamania broni. Ułatwia bardzo szybkie przeładowanie broni.