Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: eksterier psa

eksterier psa

wygląd zewnętrzny psa.

Eksterier psa to wygląd zewnętrzny danego psa, który jest oceniany przez sędziów podczas wystaw psów. Ocena eksterieru obejmuje wszystkie cechy fizyczne psa, takie jak budowa ciała, głowa, sierść, ogon i inne. Sędziowie oceniają eksterier psa na podstawie standardu rasy, który określa idealny wygląd danej rasy. Standard ten jest opracowany przez organizacje hodowlane i zazwyczaj obejmuje szczegółowe informacje na temat wyglądu i proporcji ciała danej rasy.

Eksterier psa jest bardzo ważnym czynnikiem w hodowli psów. Hodowcy starają się uzyskać psy o idealnym wyglądzie zgodnie ze standardem rasy. Aby to osiągnąć, hodowcy muszą dobrze dobierać rodziców swoich psów, aby uzyskać pożądany efekt. Hodowcy muszą również starannie monitorować stan zdrowia swoich psów i upewnić się, że są one odpowiednio odżywiane i utrzymywane w dobrej kondycji fizycznej.

Eksterier psa ma również duże znaczenie dla jego funkcji. Psy o dobrym eksterierze są bardziej skuteczne w pracy lub sportach łowieckich niż psy o słabym eksterierze. Dobry eksterier oznacza również, że pies ma lepszy temperament i jest bardziej odporny na choroby i infekcje. Dlatego ważne jest, aby hodowcy starali się uzyskać psy o idealnym eksterierze zgodnie ze standardem rasy.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj eksterier psa w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę E

zobacz pełną listę haseł

etologia

nauka o zachowaniu się zwierząt.

ekspres

dwulufowa kulowa łamana broń myśliwska. Lufy mogą mieć układ pionowy lub poziomy.

erozja luf

mechaniczne zużycie luf broni myśliwskiej w wyniku strzelania.

ekologia

nauka o wzajemnych stosunkach zachodzących między organizmami żywymi a ich środowiskiem.

edredon, edredon (Somateria mollissima L.)

kaczka edredonowa, gatunek z rzędu blaszkodziobych, należąca do grążyc, ptak łowny. Zamieszkuje wybrzeża krajów północnych. Do Polski zalatuje nielicznie. Dostarcza najlepszego na (...)

ekoton

pogranicze (strefa przejściowa) pomiędzy dwoma biotopami, np. między lasem a polem.

Eustachy św

patron myśliwych do końca XV w., o którym legenda głosi, że spotkał jelenia z krzyżem między łykami wieńca. Żył w II wieku.

ekosystem

naturalny układ ekologiczny, utworzony przez zespół biotyczny łącznie z jego siedliskiem.

egzamin łowiecki

statutowy obowiązek każdego kandydata do PZŁ. Po odbyciu stażu w kole łowieckim kandydat zdaje egzamin z zakresu: gospodarki łowieckiej, umiejętności polowania, znajomości przepisów i (...)

eksterier psa

wygląd zewnętrzny psa.