Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: igrzysko

igrzysko

1) toki głuszców;
2) miejsce w lesie, gdzie odbywają się toki głuszców.

Igrzysko to określenie używane w łowiectwie, które odnosi się do toków głuszców. Toki głuszców są zwyczajem, w którym głuszce wybierają miejsce, w którym będą polować. Głuszce są zwierzętami drapieżnymi i polują na inne zwierzęta, takie jak myszy, szczury i ptaki. Głuszce wybierają miejsce do polowania, które jest dostatecznie duże, aby mogły się swobodnie poruszać i skutecznie polować.

Miejsce, w którym odbywa się tok głuszców, nazywa się igrzyskiem. Igrzyska są zazwyczaj usytuowane na otwartej przestrzeni lasu lub na łące. Zazwyczaj są one otoczone drzewami lub krzewami, aby zapewnić głuszcom bezpieczeństwo i osłonić je przed drapieżnikami. Igrzyska są również czasem oznaczone specjalnymi oznaczeniami, takimi jak ślady lub plamy krwi pochodzące od ofiar głuszek.

Igrzyska są ważnym elementem łowiectwa i mają duże znaczenie dla populacji głuszek. Służy to jako miejsce do polowania i reprodukcji oraz jako miejsce do spotkań społecznych dla tych zwierząt. Dlatego też ważne jest, aby chronić te miejsca i upewnić się, że są one odpowiednio chronione przed nadmiernym wykorzystaniem lub degradacją.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj igrzysko w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę I

zobacz pełną listę haseł

igrzysko

1) toki głuszców;
2) miejsce w lesie, gdzie odbywają się toki głuszców.

Iiewskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR. W Polsce popularne są doskonale baki typu „iż".

iglica

część zamka (w kształcie igły) broni palnej uderzająca w spłonki i powodująca wystrzał (zob. broń myśliwska).

inwentaryzacja

jedna z najważniejszych czynności gospodarczych, mająca na celu ustalenie faktycznej liczby zwierzyny występującej w łowisku. Stosowane są różne metody inwentaryzacji: 1) spis powszechny, (...)

intarsja

Technika zdobnicza części drewnianych za pomocą innych gatunków drewna. Stosowana w szerokim zakresie przy zdobieniu dawnej broni myśliwskiej.

inkubator

urządzenie do sztucznego wylęgu piskląt stosowane np. w bażanciarniach.

iglicówka

dawna nazwa broni myśliwskiej.

iskarz

staropolska nazwa tropiciela.

igły, igły, szpilki

rogowe igiełki wyrastające leśnym kurakom po bokach palców, zanikające po tokach.

introdukcja

sztuczne wprowadzenie jakiegoś gatunku do danego środowiska.