Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: inkubator

inkubator

urządzenie do sztucznego wylęgu piskląt stosowane np. w bażanciarniach.

Inkubator to urządzenie, które służy do sztucznego wylęgu piskląt. Jest ono stosowane w bażanciarniach, ale może być również używane w domu. Inkubator składa się z obudowy, która jest wykonana z tworzywa sztucznego lub metalu. Wewnątrz obudowy znajduje się wentylator, który utrzymuje stałą temperaturę i wilgotność powietrza. Urządzenie jest wyposażone w termostat, który reguluje temperaturę wewnątrz inkubatora.

Inkubator jest bardzo przydatnym narzędziem dla hodowców ptaków. Umożliwia on im szybkie i bezbolesne wylęganie jajek ptaków. Jaja są umieszczane na specjalnych półkach wewnątrz inkubatora, a temperatura i wilgotność powietrza są utrzymywane na odpowiednim poziomie przez cały okres inkubacji. Inkubatory mogą być również używane do hodowli innych zwierząt, takich jak żaby lub gady.

Inkubatory są bardzo łatwe w obsłudze i niewielkie rozmiary sprawiają, że można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Są one również dostępne w różnych rozmiarach i mogą być ustawione na stoliku lub podłodze. Inkubatory są bardzo przydatnym narzędziem dla hodowców ptaków i innych zwierząt, ponieważ umożliwiają one szybkie i bezbolesne wylęganie jajek oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza wewnątrz urządzenia.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj inkubator w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę I

zobacz pełną listę haseł

iglicówka

dawna nazwa broni myśliwskiej.

iskarz

staropolska nazwa tropiciela.

igły, igły, szpilki

rogowe igiełki wyrastające leśnym kurakom po bokach palców, zanikające po tokach.

igrzysko

1) toki głuszców;
2) miejsce w lesie, gdzie odbywają się toki głuszców.

iglica

część zamka (w kształcie igły) broni palnej uderzająca w spłonki i powodująca wystrzał (zob. broń myśliwska).

inkubator

urządzenie do sztucznego wylęgu piskląt stosowane np. w bażanciarniach.

Iiewskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR. W Polsce popularne są doskonale baki typu „iż".

inwentaryzacja

jedna z najważniejszych czynności gospodarczych, mająca na celu ustalenie faktycznej liczby zwierzyny występującej w łowisku. Stosowane są różne metody inwentaryzacji: 1) spis powszechny, (...)

introdukcja

sztuczne wprowadzenie jakiegoś gatunku do danego środowiska.

intarsja

Technika zdobnicza części drewnianych za pomocą innych gatunków drewna. Stosowana w szerokim zakresie przy zdobieniu dawnej broni myśliwskiej.