Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: Iiewskij Zawód

Iiewskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR. W Polsce popularne są doskonale baki typu „iż".

Iiewskij Zawód to historyczny zakład produkcyjny broni myśliwskiej, założony w ZSRR przez Aleksandra Iiewskiego w latach 20. XX wieku. Fabryka ta zyskała międzynarodową renomę jako ceniony producent różnorodnych rodzajów broni myśliwskiej, włączając w to pistolety maszynowe, karabiny, strzelby i doskonale baki typu „iż”. Wraz z rozwojem technologicznym i innowacjami wprowadzanymi przez zakład, jego wyroby zdobyły opinię jednych z najlepszych na świecie i znalazły zastosowanie zarówno w myślistwie, jak i sporcie strzeleckim.

Fabryka Iiewskij Zawód odegrała istotną rolę nie tylko jako producent broni myśliwskiej, ale także jako miejsce narodzin pierwszego pistoletu maszynowego w historii. Inżynierskie osiągnięcia Aleksandra Iiewskiego przyczyniły się do ugruntowania pozycji zakładu jako czołowego producenta broni na skalę światową. Jego produkty zdobyły uznanie zarówno wśród profesjonalnych użytkowników, jak i pasjonatów łowiectwa i strzelectwa.

W Polsce doskonale baki typu „iż”, produkowane przez fabrykę Iiewskij Zawód, cieszą się szczególną popularnością, uznane za jedne z najlepszych dostępnych na rynku rodzajów broni myśliwskiej. Ich wysoka jakość oraz efektywność sprawiają, że znajdują szerokie zastosowanie w polowaniach oraz zawodach sportowych na terenie kraju. Dzięki swojej renomie i tradycji zakład ten ma wpływ nie tylko na rozwój łowiectwa, ale także stanowi dla wielu entuzjastów symbol rzemiosła związanego z bronią myśliwską.

Iiewskij Zawód pozostaje ważnym elementem historii broni myśliwskiej oraz kontekstu technologicznego i kulturowego produkcji uzbrojenia. Jego dziedzictwo wpływa nie tylko na rynek broni myśliwskiej, lecz również na kulturowe dziedzictwo polowań i sportów strzeleckich.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj Iiewskij Zawód w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę I

zobacz pełną listę haseł

iskarz

staropolska nazwa tropiciela.

iglica

część zamka (w kształcie igły) broni palnej uderzająca w spłonki i powodująca wystrzał (zob. broń myśliwska).

introdukcja

sztuczne wprowadzenie jakiegoś gatunku do danego środowiska.

intarsja

Technika zdobnicza części drewnianych za pomocą innych gatunków drewna. Stosowana w szerokim zakresie przy zdobieniu dawnej broni myśliwskiej.

inwentaryzacja

jedna z najważniejszych czynności gospodarczych, mająca na celu ustalenie faktycznej liczby zwierzyny występującej w łowisku. Stosowane są różne metody inwentaryzacji: 1) spis powszechny, (...)

igły, igły, szpilki

rogowe igiełki wyrastające leśnym kurakom po bokach palców, zanikające po tokach.

iglicówka

dawna nazwa broni myśliwskiej.

Iiewskij Zawód

znana fabryka broni myśliwskiej w ZSRR. W Polsce popularne są doskonale baki typu „iż".

igrzysko

1) toki głuszców;
2) miejsce w lesie, gdzie odbywają się toki głuszców.

inkubator

urządzenie do sztucznego wylęgu piskląt stosowane np. w bażanciarniach.