Internetowy Słownik Łowiecki

Definicja hasła: kaganiec

kaganiec

zabezpieczenie wykonane z drutu lub rzemienia zakładane psom lub tchórkom (fretkom), uniemożliwiające im kąsanie.

Kaganiec jest zabezpieczeniem, które jest stosowane w celu ograniczenia zachowań agresywnych u psów lub tchórków. Jest to rodzaj obroży, która jest zakładana na szyję zwierzęcia i uniemożliwia mu kąsanie. Kaganiec może być wykonany z drutu lub rzemienia, a jego rozmiar i kształt są dostosowane do wielkości i budowy szyi zwierzęcia. Kaganiec powinien być odpowiednio dopasowany, aby nie był ani zbyt luźny, ani zbyt ciasny.

Kaganiec jest często stosowany w celu ograniczenia agresywnego zachowania psów. Może on również być stosowany do ochrony innych osób przed atakami ze strony psa. Kaganiec może również być stosowany do ograniczenia niszczycielskiego zachowania psów, takich jak gryzienie mebli lub innych przedmiotów.

Kaganiec może również być stosowany do ograniczenia niszczycielskiego zachowania tchórków. Tchorzy są bardzo aktywnymi i energicznymi zwierzętami, które mogą niszczyć meble i inne przedmioty w domu. Kaganiec może pomóc w ograniczeniu tego typu zachowań poprzez uniemożliwienie fretce dotarcia do tych przedmiotów.

Potrzebujesz dokładniejszych informacji?
szukaj kaganiec w wyszukiwarce Google

Inne hasła na literę K

zobacz pełną listę haseł

kotwina

inaczej kotlina.

kryteria odstrzału jeleni

podział byków na klasy wiekowe:
klasa I - 1-4 poroże (do 5 roku życia),
klasa II - 5-9 poroże (6-10 roku życia),
klasa III - 10 poroże i starsze (od 11 roku życia),
(...)

kultura łowiecka

całokształt materialnych i duchowych osiągnięć łowiectwa na przestrzeni wieków. W jej zakres wchodzi m.in. literatura myśliwska, malarstwo, rzeźba, muzyka, język łowiecki, tradycje, (...)

kierdel

stado muflonów lub kozic.

kryteria odstrzału sarn

podział rogaczy na klasy wiekowe:
klasa I - 1 i 2 poroże (2 i 3 rok życia),
klasa II - 3 i 4 poroże (4 i 5 rok życia),
klasa III - 5 poroże i starsze (6 rok życia i (...)

karta stanowiskowa

kartka z kolejnymi numerami stanowisk w następujących po sobie miotach. Losowana na początku polowania zbiorowego ułatwia łowczemu sprawne i sprawiedliwe rozstawianie myśliwych.

kszyk, bekas kszyk, baranek, kszyk, bekas kszyk, baranek (Capella gallinago L.)

ptak z rodziny brodźców. Jest nieco większy od szpaka, posiada długi dziób, skrajne sterówki rudoszare, brunatno pręgowane, brzuch biały. Po zerwaniu się z ziemi wydaje głos. Podczas lotu (...)

koronny byk

jeleń byk noszący wieniec z koronami.

kandelabrowa korona

zob. korona.

kreślić

o głuszcach, cietrzewiach i dropiach: chodzić podczas toków po ziemi lub śniegu, kreśląc rozpostartymi skrzydłami i ogonem charakterystyczne bruzdy.